UKS "Keja" - Co u nas - 2016

Powiększ

Udany sezon UKS "Keja"

Sezon żeglarski 2016 dla naszego klubu okazał się wyjątkowo pracowity i równie udany. Poza regularnymi zajęciami na przystani, dzieci wzięły udział w pięciu imprezach, w których mogły sprawdzić swoje umiejętności żeglarskie.

Pierwsze regaty odbyły się 21 maja w Wolinie, z okazji rozpoczęcia sezonu. Tam klub reprezentowali: Adam Jelonek, Dawid Chwiałkiewicz i Oliwier Bryl. Chłopcy uplasowali się w środku stawki.

Kolejne spotkanie miało miejsce na naszej przystani w Przytorze. 16 lipca gościliśmy u siebie zawodników z Wolina, łącznie wystartowało 12 osób. W klasyfikacji dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Patrycja Śmich ze Świnoujścia, drugie Zuzanna Szatkowska z Wolina, trzecie Aleksandra Patecka, również ze Świnoujścia. W kategorii chłopców wygrał Jan Leśniak, drugie miejsce zajął Oliwier Bryl, trzecie Oskar Szmit - wszyscy z UKS "Keja" Świnoujście.

Następne regaty obywały się w Złocieńcu. W dniach 19-21 sierpnia odbyły się Mistrzostwa Polski PSKO do lat 11 oraz Mistrzostwa Polski klasy ISA 407. Klub reprezentowały Weronika Jaśkiewicz i Adriana Miller. Regaty odbywały się przy bardzo wymagających warunkach - zmiany kierunku wiatru sięgały 180 stopni, przy sile nie przekraczającej 2B. W kategorii ISA 407 senior zwyciężyła Adriana Miller, broniąc zeszłoroczny tytuł Mistrzyni Polski. Warty podkreślenia jest fakt, iż dla Weroniki był to pierwszy start w regatach tej rangi.

27 sierpnia w Wolinie odbywały się XVII Regaty Międzymieliźniane. W klasie Optymist odbyły się trzy wyścigi. W kategorii "Szkółka" zwyciężył Jan Leśniak, drugie miejsce zajęła Aleksandra Patecka, a trzecie Gabriela Jaśkiewicz - wszyscy z UKS "Keja"

Ostatnie regaty odbywały się w Trzebieży. Na trasie panowały bardzo zmienne warunki - od całkowitego braku wiatru do 4-5B i wysokiej fali. Udało się rozegrać dwa wyścigi. Zachęceni poprzednimi sukcesami, zawodnicy startowali w kategorii "Zaawansowanej". Pierwsze miejsce zajęła Patrycja Śmich, siódme - Aleksandra Patecka, dziesiąte - Oliwier Bryl i trzynaste - Jan Leśniak. Łącznie startowało 23 zawodników ze Szczecina, Złocieńca, Trzebieży, Goleniowa i Świnoujścia.

Jesteśmy bardzo dumni z sukcesów naszych zawodników. Cieszy nas fakt, że po dwóch sezonach mamy kadrę, która śmiało może rywalizować na regatach ogólnopolskich. Jednak aby całkowicie wyrównać ich szanse, musieliby startować na nowszym, typowo regatowym sprzęcie, jakim dysponują ich koledzy z innych klubów