UKS "Keja" - Co u nas - 2016/2017

Regaty w Przytorze - 2 września 2017

Powiększ

2 września 2017 w Przytorze odbyły się regaty w klasach Optimist i ISA 407. Przy słonecznej pogodzie i wietrze 2-3B, mieli okazję zmierzyć się zawodnicy ze Świnoujścia i Wolina. Dla każdej z klas rozegrano po cztery wyścigi.

W klasie Optimist w kategorii chłopców zwyciężył Tymoteusz Sondel, drugie miejsce zajął Tymoteusz Rosiak, a trzecie Jakub Rudziński.

W kategorii dziewcząt, pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Patecka, drugie Monika Molińska.

W klasie ISA 407 pierwsze miejsce zajął Dawid Chwiałkiewicz, drugie Oliwier Bryl, zaś trzecie Bogusław Kłosowski.

Najmłodszym zawodnikiem regat okazał się Daniel Stróżek z Wolina (lat 5).

Warto podkreślić ogromne zaangażowanie lokalnej społeczności przy organizacji regat i zabezpieczeniu wyścigów, za które serdecznie dziękujemy.

XIX Regaty Międzymieliźniane w Wolinie

Powiększ

26 sierpnia 2017r. w Wolinie odbyły się XIX Regaty Międzymieliźniane. W tych zawodach nasz klub reprezentowało pięcioro zawodników: Małgosia Kasperek, Ola Patecka, Oliwier Bryl, Tymoteusz Rosiak i Dawid Chwiałkiewicz.

Pomimo trudnych warunków - bardzo słabego wiatru i silnego prądu - wszyscy spisali się znakomicie. W klasie Optimist w kategorii dziewcząt zwyciężyła Ola Patecka, trzecie miejsce zajęła Małgosia Kasperek. W kategorii chłopców, trzecie miejsce zdobył Tymoteusz Rosiak, a ósme Oliwier Bryl. W klasie ISA 407 pierwsze miejsce zajął Dawid Chwiałkiewicz.

Warto też podkreślić postawę Oliwiera, który żeglował przede wszystkim w sposób fair, choć wiązało się to z utratą kilku miejsc.

Dziękujemy UKS Albatros za wspaniałą organizację regat i wspólną zabawę. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Następne regaty odbędą się 2 września w Przytorze.

Mistrzostwa Polski w klasie ISA 407 w Złocieńcu

Powiększ

W dniach 11-13 sierpnia w Złocieńcu odbyły się regaty - Mistrzostwa Polski w klasie ISA 407 o Puchar Starosty Drawskiego. W zawodach wzięła udział trójka zawodników z UKS Keja Świnoujście – Dawid Chwiałkiewicz, Patrycja Śmich i Adriana Miller. Żeglarzom towarzyszyła bardzo zmienna pogoda – od upału i flauty, do deszczu i wiatru dochodzącego do 5B.

Po trzech dniach wyścigów, w klasyfikacji generalnej zwyciężyła Adriana Miller. W kategorii dziewcząt do lat 18, Patrycja Śmich zajęła drugie miejsce (w generalnej – siódme), a w kategorii chłopców do lat 18 – Dawid Chwiałkiewicz zdobył szóste miejsce (w generalnej – dziewiąte).

Jesteśmy bardzo dumni ze swoich zawodników, szczególnie z występu Dawida i Patrycji, którzy swoją przygodę z klasą ISA 407 rozpoczęli dopiero w tym sezonie.

Serdecznie dziękujemy organizatorom, a zwłaszcza pani Annie Kamińskiej, za wzorową organizację regat i rodzinną, sportową atmosferę podczas zawodów.

Kolejną okazją do sprawdzenia swoich żeglarskich umiejętności będą XIX Regaty Międzymieliźniane, które odbędą się 26 sierpnia w Wolinie. Zapraszamy do kibicowania!

Bałtycki Puchar Klas w Koszalinie

Powiększ

W dniach 15-16 lipca braliśmy udział w Bałtyckim Pucharze Klas w Koszalinie. Łącznie startowało 55 osób w klasach Optimist, Europa, Laser i ISA 407. Nasz klub reprezentowało sześcioro zawodników: Agata Kowalewska, Aleksandra Patecka, Tymoteusz Sondel i Jan Leśniak (klasa Optimist) oraz Dawid Chwiałkiewicz i Adriana Miller (klasa ISA 407). W ciągu dwóch dni zmagań rozegrano łącznie 7 wyścigów. Poniżej zamieszczono ostateczne rezultaty:

W klasie Optimist:
Aleksandra Patecka - XI miejsce (IV w kategorii dziewcząt)
Agata Kowalewska - XV miejsce (VI w kategorii dziewcząt)
Tymoteusz Sondel - XVI miejsce
Jan Leśniak - XVIII miejsce

W klasie ISA 407:
Adriana Miller - I miejsce
Dawid Chwiałkiewicz - IV miejsce

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Poniżej znajdują się adresy do galerii zdjęć:

Regaty w Przytorze: 17 czerwca 2017

Powiększ

W dniu 17 czerwca przy Szkolnym Ośrodku Żeglarskim w Świnoujściu – Przytorze odbywały się regaty z okazji Otwarcia Sezonu Żeglarskiego. Nasz klub był reprezentowany przez 9 zawodników. Ponadto gościliśmy u siebie kolegów i koleżanki z zaprzyjaźnionego klubu „Albatros” z Wolina.
Ze względu na silny wiatr, regaty odbywały się przy przystani.W klasie Optimist rozegrano trzy wyścigi. Poniżej znajdują się wyniki rozgrywek: