Szkoła - Co u nas - 2016/2017

Wakacji nadszedł czas.....

Powiększ

23 czerwca 2017 r. zakończył się kolejny rok szkolny. Po 10 miesiącach nauki i pracy rozpoczęły się zasłużone wakacje. Uczniowie ZSP uczestniczyli w tym dniu w uroczystej mszy i akademii.Na apelu zostali nagrodzeni ci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i wyróżnili się wzorowym zachowaniem. Po oficjalnym apelu, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby we własnym gronie dokończyć zakończenie roku szkolnego.

Tak wiec kolejny rok szkolny za nami. Chwilami było ciężko, chwilami było zabawnie jednak każdy z uczniów pozytywnie wspomina minione miesiące.

Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku!!!!!!!!!!

A.Zielińska

PRZYJACIELE ZIPPIEGO

Powiększ

Uczniowie klasy pierwszej i drugiej uwieńczyli kilkumiesięczne spotkania z patyczakiem Zippim. Razem przebrnęli przez historie kilku przyjaciół, którzy uczyli się radzić sobie z uczuciami smutku, zazdrości, zdenerwowania, wspólnie rozwiązywali konflikty i problemy, uczyli się jak utrzymywać przyjaźnie. Uczniowie próbowali także znaleźć sposoby poradzenia sobie ze zmianą i stratą, które są elementami życia oraz starali się zrozumieć jak pomagać innym i samemu dawać sobie radę w taki sposób, który nie skrzywdzi innych osób.

Dzieci świetnie utożsamiały się z bohaterami naszych opowiadań i w trakcie zabaw, odgrywaniu ról, ćwiczeniach i wspólnych rozmowach - wiele się od nich nauczyły.

Podsumowaniem naszych zajęć było wspólne świętowanie z koronami na głowach i dzielenie się przyniesionymi słodkościami!

Chociaż spotkania już zakończone, to w sercach dzieci na długo pozostanie ich ulubiony patyczak Zippi i jego przyjaciele. Niektórzy nawet postanowili napisać kolejne historie o Tigu, Lili, Sandy i ……:)

Agnieszka Gąsiewska

Podziękowanie od klasy pierwszej

Powiększ

Uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią składają serdeczne podziękowanie dla pani Dyrektor, dla Grona Pedagogicznego oraz Rady Rodziców za wspólnie spędzony czas, opiekę, dobre rady, pomocną dłoń, wycieczkę do kina i wiele innych wspaniałych chwil w minionym roku szkolnym.
Wychowawczyni

 

 

Czas rozstania...

Powiększ

22 czerwca uczniowie z kl. III A postanowili zrobić niespodziankę swojej wychowawczyni p. Ewie Kowalewskiej. To spotkanie, choć było jednym z wielu, jakie mieli w ciągu ich pobytu w szkole, to jednak miało wyjątkowy charakter. Po trzech latach nauki z jedną panią, w jednej sali lekcyjnej, gdzie nauka przeplatała się z zabawą nadeszła chwila pożegnania i rozstania. Uczniowie recytowali własne wiersze, dziękując Pani za dobroć, wielką cierpliwość, wyrozumiałość i „złote” serce oraz za wszystkie starania,wkładane w wychowanie i edukację. Pani Ewa z wielkim wzruszeniem słuchała „swoich” pociech. Pojawiały się łzy, ale nie brakowało też śmiechu. Po części artystycznej dzieci wręczyły swojej wychowawczyni przygotowane przez siebie laurki oraz prezenty. Uściskom i całusom nie było końca.

A. Zielińska

Wycieczka do Ueckermünde

Powiększ

21 czerwca br. uczniowie klasy pierwszej wybrali się do ZOO w Ueckermünde. W tutejszym ogrodzie zoologicznym żyje ponad 400 rodzimych i egzotycznych zwierząt. Podziwiać je można na dużych wybiegach, zbliżonych do naturalnych warunków. Wiele radości sprawiło dzieciom karmienie wybranych zwierząt, a także wesołe zabawy w małpim gaju. Aż żal było wyjeżdżać, niektórzy stwierdzili, że jeszcze tu wrócą. Na koniec odbyły się obowiązkowe zakupy w sklepie z pamiątkami. A w drodze powrotnej lista przebojów dla dzieci. To był dzień! Wow!
Opr. Iwona Strąk

Apel

Powiększ

W dniu 12 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbył się apel, na którym ogłoszono wyniki wielu konkursów. Jednym z nich był Konkurs Międzynarodowy z Języka Angielskiego „The Big Challenge”. Odbył się on w kwietniu i brało w nim udział 40 uczniów z kl. IV-VI. Największym wygranym okazał się uczeń kl. V Jakub Rudziński, który zdobył I miejsce w województwie zachodniopomorskim i II w Polsce. Kuba otrzymał grawerowany dyplom, puchar i wiele innych cennych nagród. Za swój sukces został również nagrodzony przez Prezydenta Miasta Świnoujście na Uroczystej Galii pod hasłem „Prymus 2017”, w Szkole Podstawowej nr 1 w dniu 21 czerwca 2017 r.

A.Smolińska

.