Szkoła - Co u nas - 2016/2017

Kręci mnie bezpieczeństwo

Powiększ

Dnia 9 czerwca uczniowie klasy piątej i trzeciej „b”, mieli okazję wziąć udział w miejskiej imprezie promującej bezpieczeństwo wśród dzieci i młodzieży pt.”Kręci mnie bezpieczeństwo”. Uczniowie byli świadkami współpracy wszystkich służb zajmujących się ratownictwem i bezpieczeństwem na lądzie i na wodzie: Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Policji, WOPR, SAR.  Dzieci brały udział w pokazie tresury psa policyjnego, ćwiczyły bezpieczną pozycję „na żółwia”, omawiały ważne tematy związane z bezpieczeństwem m.in. dotyczące zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą; jak zachować się w kontaktach z „nieznajomym”, jak unikać kradzieży/oszustwa. Uczniowie doświadczyli także czym może skończyć się nieumiejętne obchodzenie z ogniem i jak należy radzić sobie w przypadku pożaru. Funkcjonariusze Straży Granicznej zaprezentowali dzieciom pokaz ujęcia sprawców przestępstwa na wodzie i lądzie, a ratownicy z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa pokazali ratowanie człowieka na wodzie. Policjanci zagrali z dziećmi w grę wielkoformatową „Zagraj ze mną w bezpieczeństwo”. Po wszystkich pokazach i zabawach uczniowie mieli okazję zwiedzić wszystkie jednostki pływające Straży Granicznej i Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa oraz zadać funkcjonariuszom i ratownikom pytania dotyczące ich pracy. Dzień obfitował w wiele nowych wrażeń, doświadczeń oraz poszerzył wiedzę uczniów w sferze szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Oprac.: Agnieszka Gąsiewska

.