Szkoła - Co u nas - 2016/2017

Należymy do Rodziny…

Powiększ

Dnia 9 czerwca spod naszej Szkoły wyruszyliśmy z Panią Dyrektor Katarzyną Hamadyk, s. Franciszką oraz wspaniałym kierowcą Panem Rafałem, do małej miejscowości Marianowo, do której zostaliśmy zaproszeni na VIII już Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Niesamowite wrażenie zrobiło na nas wprowadzenie do kościoła Pocztów Sztandarowych Szkół (w tym nasz, z dumą niesiony przez: Jakuba Rudzińskiego, w asyście Agaty Kowalewskiej i Moniki Molińskiej).Uroczyste wprowadzenie do kościoła odbywało się przy dźwięku werbla, na którym przygrywał uczeń z tamtejszej Szkoły. Następnie rozpoczęła się Msza Święta pod przewodnictwem Dyrektora Rodziny Szkół im. Jana Pawła II ks. Pawła Płaczka. Ksiądz przypomniał nam, że nasz wspaniały Patron każdy dzień rozpoczynał od wezwania Ducha Świętego, – czego nauczył go jego Tato.

Po zakończeniu wspólnej modlitwy przeszliśmy do Szkoły gdzie odbyło się oficjalne powitanie przez Panią Dyrektor oraz władze Gminy Marianowa. Wysłuchaliśmy też montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez uczniów kl. 3, a po nich wysłuchaliśmy recytacji wierszy o Naszym Patronie, przygotowanych przez wybranych uczniów spośród zaproszonych uczestników spotkania. Po zakończeniu uroczystości wzięliśmy udział we wspólny posiłku. Nasze świętowanie zakończyliśmy w McDonaldzie, do którego wstąpiliśmy w drodze powrotnej na przepyszne lody.

s. Franciszka

.