Szkoła - Co u nas - 2016/2017

XIV Festiwal Piosenki Żeglarskiej

Powiększ

Dnia 13 czerwca 2017 r. na Przystani w Przytorze odbył się XIV Festiwal Piosenki Żeglarskiej, w której wzięli udział soliści i zespoły z trzech szkół: z Dziwnowa, z Wolina oraz naszej świnoujskiej szkoły. Każdy uczestnik zaprezentował po dwie szanty a jury, którego przewodniczącą była nasza była pani dyrektor Alicja Miller, musiało obiektywnie ocenić występujących artystów. W trakcie obrad jury, uczestnicy festiwalu piekli kiełbaski przy ognisku i odpoczywali nad wodą podziwiając naszą piękną przystań. Po ogłoszeniu wyników poznaliśmy zwycięzców: I miejsce w kategorii solistów zdobyła dziewczynka z Wolina, II miejsce przypadło wokalistce z Dziwnowa, a III miejsce zdobyły ex aequo nasze dwie uczennice kl. V Zuzanna Krupa i Milena Kwaśniewska. W kategorii zespołów I miejsce zdobył „Szkwał” z Dziwnowa, a nasz lokalny zespół „Brygantyna” zajął II miejsce. W jego skład wchodziły dziewczynki z kl. V: Aleksandra Patecka, Agata Kowalewska oraz wspomniane już Zuzanna Krupa i Milena Kwaśniewska. Na koniec wszyscy uczestnicy zaśpiewali wspólną szantę „Gdzie ta keja”, rozdano członkom jury i opiekunom grup pamiątkowe medale, a występujące dzieci na deser dostały lody.W doskonałych humorach, ze statuetkami w dłoniach i umówieni na przyszły rok, wszyscy obecni na festiwalu gorąco się pożegnali i uściskali.

A. Smolińska

.