Szkoła - Co u nas - 2016/2017

Wycieczka do Szczecina

Powiększ

14 czerwca w środę uczniowie z klas szóstych i piątych wybrali się na wycieczkę do Szczecina wraz z opiekunami. Zapakowani wyruszyliśmy po 8:00 pociągiem. Za cel obraliśmy Park Linowy Fun Jump Turzyn, w którym to uczniowie zabawili godzinę. Po skokach i fikołkach, podekscytowana młodzież ruszyła w stronę Wałów Chrobrego. Tam, w Muzeum Narodowym, uczniowie uczestniczyli w interaktywnej wystawie Miasto Nauki, będąca wyjątkową formą zapoznania widza z podstawowymi prawami przyrody. Na ekspozycji liczącej ponad 40 obiektów edukacyjnych poprzez zabawę można m.in. poznać takie zagadnienia jak odbicie, załamanie i rozszczepienie światła, efekt stroboskopowy, miraż, prawdziwe lustro, dyfrakcja, polaryzacja. Wystawie towarzyszy cykl pokazów edukacyjno-popularyzatorskich Szalonego Profesora skierowany dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nasi uczniowie dowiedzieli się wiele o ciekłym azocie oraz o spalaniu wodoru. Wyjazd uwieńczyliśmy pobytem w Galaxy, gdzie uczniowie mogli coś zjeść lub coś przymierzyć :) Wycieczka zakończona pełnym sukcesem skończyła się o 19:00 na dworcu w Świnoujściu. 

E. Wyrwińska; D. Wyrwińska

.