Szkoła - Co u nas - 2016/2017

PRZYJACIELE ZIPPIEGO

Powiększ

Uczniowie klasy pierwszej i drugiej uwieńczyli kilkumiesięczne spotkania z patyczakiem Zippim. Razem przebrnęli przez historie kilku przyjaciół, którzy uczyli się radzić sobie z uczuciami smutku, zazdrości, zdenerwowania, wspólnie rozwiązywali konflikty i problemy, uczyli się jak utrzymywać przyjaźnie. Uczniowie próbowali także znaleźć sposoby poradzenia sobie ze zmianą i stratą, które są elementami życia oraz starali się zrozumieć jak pomagać innym i samemu dawać sobie radę w taki sposób, który nie skrzywdzi innych osób.

Dzieci świetnie utożsamiały się z bohaterami naszych opowiadań i w trakcie zabaw, odgrywaniu ról, ćwiczeniach i wspólnych rozmowach - wiele się od nich nauczyły.

Podsumowaniem naszych zajęć było wspólne świętowanie z koronami na głowach i dzielenie się przyniesionymi słodkościami!

Chociaż spotkania już zakończone, to w sercach dzieci na długo pozostanie ich ulubiony patyczak Zippi i jego przyjaciele. Niektórzy nawet postanowili napisać kolejne historie o Tigu, Lili, Sandy i ……:)

Agnieszka Gąsiewska

.