2017/2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Powiększ

22 czerwca – to dzień, na który czekali wszyscy nasi uczniowie. Już od rana temperatura przypomniała nam, że lato w pełni i pora opuścić szkolne mury. W ostatni dzień roku szkolnego uczniowie, wraz z rodzicami, przybyli do szkoły, aby odebrać świadectwa. Najlepsi odebrali je w czasie uroczystości z rąk Pani Dyrektor. Pozostali z rąk wychowawców. I wreszcie nadszedł najbardziej wyczekiwany moment:… WAKACJE !!!! Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku ! Wracajcie do szkoły wypoczęci i z uśmiechem na twarzy!

A.Zielińska

FESTIWAL PIOSENKI ŻEGLARSKIEJ

Powiększ

Dnia 6 czerwca w Szkolnym Ośrodku Żeglarskim w Przytorze odbył się XV Jubileuszowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej. Festiwalowi towarzyszyła prawdziwie żeglarska sceneria i atmosfera.
W konkursie udział wzięło sześć szkół: SP z Dziwnowa, SP z Wolina oraz SP nr 1, SP nr 2, SP nr 6, SP nr 9 ze Świnoujścia. Młodzi artyści zaprezentowali kilkadziesiąt szant mniej lub bardziej znanych, często uświetniając je własnym akompaniamentem lub tańcem. Znamienite Jury w składzie: Pan Jurek Porębski, Pani Helena Porębska, Pani Danuta Frączek, Pani Dyrektor Alicja Miller, Pani Dyrektor Katarzyna Hamadyk miało nie lada trudne zadanie wyboru najpiękniej wykonanych szant spośród wszystkich wysłuchanych. Ostatecznie pierwsze miejsca zdobyli: Zuzanna Krupa ze Szkoły Podstawowej nr 9, Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świnoujściu oraz Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świnoujściu.
Po wspaniałych występach był także czas na pieczenie kiełbasek oraz kosztowanie jubileuszowego tortu.
Dziękujemy wszystkim bez których Festiwal nie mógłby się odbyć, w szczególności Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 9, Pani Dyrektor Alicji Miller, Arturowi Miller, oraz za wspaniałe nagłośnienie i obsługę sprzętu - MDK Przytór i Panu Grzegorzowi.
Do zobaczenia za rok.

Organizatorzy

DZIECI DZIECIOM

Powiększ

4 czerwca uczniowie klasy I skorzystali z zaproszenia na koncert organizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 i Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.  Spotkanie miało miejsce w MDK w Świnoujściu. Młodzi artyści umilili nam czas przeróżną formą artystyczną. Były:  inscenizacje, gimnastyka artystyczna, tańce,  występy wokalne i instrumentalne. Wszyscy prezentowali się wyśmienicie, czego dowodem były gromkie brawa płynące z widowni. Takie spotkanie to nie tylko radość dla ducha ale również nauka,  jak można szlachetnie obdarować drugiego człowieka. Spotkanie to było wyjątkowe, ale zanim na nie poszliśmy, były małe szaleństwa na pobliskim placu zabaw.
   Dziękuje Pani Agnieszce Zielińskiej za pomoc w opiece nad Pierwszakami i niezawodne utrwalanie ulotnych chwil na zdjęciach.
Ewa Kowalewska

Wieczory z astronomią

Powiększ

25maja w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Przytorze odbyły się wieczory z astronomią z udziałem uczniów klas piątych i szóstych  przygotowane przez nauczycielki Monikę Sieczkę i Natalię Szubert. Od chwili gdy człowiek spojrzał po raz pierwszy w nocne niebo zastanawiał się, czym są te migoczące punkty, które co noc mu towarzyszą. Z czasem odkrył, że przy ich pomocy jest w stanie określić swoje położenie. Zauważył również na niebie gwiazdy, które nie tylko świecą ale również zmieniają swoje położenie i nazwał je wędrowcami nocnego nieba. Z czasem okazało się, że owi nocni wędrowcy w rzeczywistości są planetami a wśród nich najpotężniejszy okazał się Jowisz, który był tematem numer jeden tegorocznych wieczornych warsztatów astronomicznych. Aby zrozumieć dlaczego Układ Słoneczny, w którym żyjemy ma znaną nam postać cofnęliśmy się z uczniami o 4,6 miliarda lat w przeszłość do czasu wybuchu supernowej, która rozpoczęła formowanie się naszego Słońca i planet. Uczniowie podczas prezentacji mieli możliwość zaobserwowania obrazu zarejestrowanego przez kosmiczny teleskop Hubble'a nieustanną zorzę polarną oraz wielką czerwona plamę będącą antycyklonem jako stała cecha planety. By zrozumieć ogrom czerwonej plamy uczniom został przedstawiony obraz planety trzy razy większej od Ziemi umieszczony w centrum antycyklonu. W kolejnej części warsztatów dzieci zostały zapoznane z księżycami Galileusza krążącymi wokół Jowisza. Przy użyciu programu komputerowego Stellarium uczniowie uczyli się odszukiwania i nazywania konstelacji na niebie północnym, jak również mogli zaobserwować rzeczywisty ruch sztucznych satelit na orbicie okołoziemskiej. Dzieci miały również okazję zobaczyć planety odkryte przez teleskop Keplera w okolicach konstelacji Łabędzia. W kolejnej części warsztatów uczniowie za pomocą świecących tealightów układali konstelacje gwiazd nieba północnego poznanych podczas zajęć na korytarzu szkolnym. Zwieńczeniem wieczoru astronomii było szukanie konstelacji gwiazd na niebie za pomocą lornetek oraz obserwacje Jowisza i Księżyca za pomocą teleskopów zwierciadlano-soczewkowych.

Monika Sieczka, Natalia Szubert.

Wizyta w Gospodarstwie Ogrodniczym

Powiększ

W dn, 25.05.2018 r. uczniowie kl. V „a” odwiedzili w Hunowie Gospodarstwo Ogrodnicze, w którym pracuje babcia naszego kolegi z klasy Mikołaja i jego rodzina. Celem wizyty było przybliżenie pracy ogrodnika, poznanie etapów rozwoju roślin od nasionka po piękne, kwitnące rośliny. Mikołaj przygotował nam też wiadomości o daliach, pelargoniach pelargoniach begoniach. Uczniowie zobaczyli też maszyny i urządzenia, które pomagają w sadzeniu roślin. Na koniec wizyty wiele radości uczniom sprawiło przygotowane ognisko i słodki poczęstunek przygotowany przez mamę Mikołaja. Każdy z uczniów otrzymał zestaw rozsady kwiatów i warzyw do swojego domowego ogródka. Dziękujemy Mikołajowi i jego babci i mamie za wspaniałą lekcję przyrody i zabawę.

L. Nowicka

"Mistrz Pięknego Czytania"

Powiększ

25 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Krupa kl. VI, Nataniel Chrołowski kl. IV "b", Szymon Zalewski kl. IV "b", wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie "Mistrz Pięknego Czytania". Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 6 im. Mieszka I w Świnoujściu i był objęty patronatem honorowym  Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Świnoujście- Janusza Żmurkiewicza. W międzyczasie trwania konkursu, odbyły się warsztaty z emisji głosu. Nasi uczniowie wykazali się świetną dykcją oraz niebanalną interpretacją tekstu. Komisja Konkursowa, wyłoniła najlepszą prezentację przeczytanego fragmentu i zwyciężyła przedstawicielka naszej szkoły- Zuzanna Krupa. Wyróżnieniem nagrodzony został Szymon Zalewski. Serdecznie gratulujemy sukcesu, ponieważ konkurs ten był na bardzo wysokim poziomie!

P. Rutkowski

.