Otwarcie Stadionu

W dniu 6 października 2017 r. uczniowie klasy V „a” i VII wraz z wychowawcami uczestniczyli w uroczystym otwarciu lekkoatletycznej części Stadionu Miejskiego w Świnoujściu. W otwarciu uczestniczyły władze miasta, zaproszeni goście, znani sportowcy, olimpijczycy. Uroczystość uświetnił występ Orkiestry 8 Flotylli Obrony Wybrzeża oraz występy młodzieży za świnoujskich szkół. Uczniowie będą mogli w przyszłości rozwijać swoje uzdolnienia sportowe na pięknym, nowoczesnym stadionie.

L.Nowicka, E. Wyrwińska

"Zaczarowany Las..."

5 października w naszej szkole odbył się poranek teatralny dla dzieci w wykonaniu grupy teatralnej T, który opowiadał o przyjaźni i poświęceniu. Małe dzieci nie mają uprzedzeń, są otwarte i gotowe zaakceptować świat takim, jaki jest. Jednak dzisiejsza rzeczywistość  nie zawsze kształtuje dobre wzorce w młodym człowieku. Słoń Tadeusz jest bardzo nieszczęśliwy. Urodził się z długą trąbą, która jest główną przyczyną jego kłopotów.  Słonik staje się obiektem kpin ze strony zarozumiałej mrówki Heleny. Pewnego dnia dowiaduje się o istnieniu magicznego kapelusza, który zmienia wygląd każdego, kto go włoży. Tadeusz nie wie jednak, że podstępna Helena również pragnie zdobyć ów cudowny przedmiot… W magiczną podróż po Zaczarowanym Lesie aktorzy zabrali wszystkich żądnych przygód małych i dużych.

A. Zielińska

Spotkanie z p.Agatą

W dniu 4 października 2017 r. uczniowie klas I, II, V „a” i V „b” uczestniczyli spotkaniu z p. Agatą Drabarek z Nadleśnictwa Międzyzdroje. Uczniowie klasy pierwszej wzbogacili swoją wiedzę o grzybach jadalnych i trujących, klasa druga zapoznała się z warstwami lasu, portretem drzewa, zaś klasy piąte pogłębiły swoją wiedzę o leśnych zwierzętach. Młodsze dzieci pracowały na kolorowankach, a starsze rozwiązywały ciekawe zagadki. Wszyscy uczniowie otrzymali ciekawe upominki: odblaski w kształcie grzybów i zwierząt oraz linijki. Na zakończenie uczniowie podziękowali p. Agacie za ciekawe zajęcia.

E. Kowalewska, I. Strąk, L. Nowicka

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki w naszej szkole dnia 3 października odbył się koncert muzyczny, w którym brali udział nasi uczniowie prezentującym się w śpiewie chóralnym, solowym, grze na pianinie i na skrzypcach.

Wystąpili:

- śpiew chóralny: klasa IV a, IV b, V a, V b, VI;

- sekstet wokalny: L. Architek, D. Sekuła, O. Rosiak, S. Romanowska, M. Molińska, M.Cieszyńska z kl.VII;

- skrzypce -P. Sondel kl.II

- pianino- Z. Kobiś kl. IV a; A. Konopa kl. V b; M. Litwinowicz kl.VI,  A. Mazur kl. II

- słowo wstępne- T. Sondel.

Koncert prowadziła p.Olga Ponichtera- nauczyciel muzyki, która zagrała również na flecie prostym i flecie poprzecznym utwory z muzyki filmowej. Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest od 1975 roku na całym świecie w dniu pierwszego października. Zainicjowany przez Yehudi Menuhina, służy popularyzacji muzyki, jako dobra ludzkości. W ramach obchodów odbyły się dwa konkursy-„zagadki muzyczne”, przeprowadzone wśród przedstawicieli klas: V a, V b, II i wśród nauczycieli.

O. Ponichtera

Dzień Chłopaka w szkole

28 września dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego zorganizowały w szkole z okazji Dnia Chłopaka, dyskotekę z konkursami. Oczywiście konkursy były tylko dla chłopców! Chwilą, na którą jednak wszyscy najbardziej czekali, było ogłoszenie wyników na dżentelmena szkoły! Dzień wcześniej dziewczynki z klas IV – VII oddawały głosy na swoich kolegów, którzy na co dzień wykazują się szczególną kulturą osobistą, życzliwością, zasadami fair play, są serdeczni i pomocni. W tym roku najwięcej głosów zdobył uczeń klasy VII – Tymek Sondel ! Drugie miejsce zajął uczeń z klasy VI – Marcel Bachryj, natomiast miejsce trzecie Piotr Kowalski z klasy IV a oraz Oliwier Bryl z klasy V b. Nie obyło się oczywiście bez głośnych owacji i radości ze strony dziewczynek oraz wręczenia chłopcom dyplomów, medali i koron. Wszystkim dżentelmenom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za pozostałych chłopców naszej szkoły, aby również swoich zachowaniem i postawą na co dzień mogli imponować dziewczynkom!

A. Gąsiewska

Dzień Chłopaka w klasie drugiej 28.09.2017r.jest dniem oczekiwanym i wytęsknionym. Chłopcy uwielbiają ten dzień, bo dostają prezenty, są super zabawy i słodki poczęstunek. W tym roku dziewczęta wybierały „Dżentelmena Klasy 2”. Chłopcy musieli zmierzyć się z trudnymi pytaniami, ładnie odpowiadać i zrobić niesamowite wrażenie na koleżankach. Z przyjemnością ogłaszamy, że zaszczytny tytuł zdobył Jan Szablewski. Gratulujemy!!!

Dziękujemy mamom dziewczynek za słodkości i prezenty.

Wychowawczyni

Dyniobranie w klasie drugiej

Kiedy wróciliśmy do szkoły po wakacjach okazało się, że na niewielkim klombie, obok krzaków bzu, wyrosły dynie. W kwietniu posadziliśmy tam małe dyniowe nasionka, przez całe lato roślinki rosły i dojrzewały. We wrześniu z radością zebraliśmy owoce naszej pracy. Teraz kolorowe dynie są jesienną ozdobą w naszej klasie. Dziękujemy paniom pracującym w wakacje za pielęgnowanie naszego ogródka.
Klasa 2