25 listopada 2017r. zorganizowana została wystawa prac konkursowych „Miś pluszowy serduszkowy”, które wykonały dzieci przedszkolne i uczniowie klas I-III. Projekt graficzny wystawy opracowała pani Agnieszka Gąsiewska i Iwona Strąk. W tym dniu wszyscy uczniowie mogli przynieś do szkoły swojego pluszaka. I było ich naprawdę dużo, od malutkich misiaczków do wielkich niedźwiedzi. Pani Renata Patecka przygotowała przepiękną „fotobudkę” z misiem, do której często zaglądali rozbawieni uczniowie i rodzice. Bo jak twierdzi H. Bechlerowa - Czy to jutro, czy to dziś, Wszystkim jest potrzebny Miś!
Iwona Strąk

23 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dla wszyskich dzieci ze szkoły zabawę andrzejkową. Odbyła się dyskoteka z konkursami, staropolskie wróżby, a także kiermasz słodkości, który cieszył się dużym powodzeniem. Wszystkim dzieciom, które zaangażowały się w organizację kiermaszu, a także wszystkim mamusiom, które piekły i przygotowały słodkości – serdecznie dziękujemy!!! Dochód zostanie przekazany na pomoc dla zwierzaków ze świnoujskiego schroniska

A. Gąsiewska

"Kleks"

16 października uczniowie klas IV-VII wybrali się do świnoujskiego MDK-u na przedstawienie teatralne pt."Pan Kleks" przygotowane przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A.Mickiewicza z Wrocławia. Bohaterami spektaklu są uczniowie szkoły pana Ambrożego Kleksa, on sam, szpak Mateusz oraz golarz Filip i jego synowie. W roztańczonej i rozśpiewanej szkole profesora na straży dobrego samopoczucia uczniów stoi niestrudzony i szalony pan Kleks. To nauczyciel, o jakim marzy każdy uczeń. Zajęcia prowadzone przez wychowawcę należą do pasjonujących. Nie ma matematyki, przyrody czy języka polskiego. Zastępują je lekcje: przędzenia liter, kleksografii, geografii na świeżym powietrzu czy leczenia chorych sprzętów. Chłopcy nie nudzą się, aktywnie uczestniczą w każdym przedsięwzięciu. W klimat baśni przenieśliśmy się również za sprawą wspaniałych kostiumów. Pan Kleks wyglądał tak, jak go sobie wyobraziliśmy. Dramaturgię niektórych wydarzeń uwydatniała muzyka.  Myślę, że spektakl ten jest prawdziwą ucztą dla miłośników teatru.  Nikt, kto wybierze się na przedstawienie ,,Pan Kleks”, nie będzie się nudził.

A. Zielińska

15 listopada w Naszej szole odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Zawsze w rocznicę 11 Listopada mówimy patetycznie o symbolach narodowych, o walce, odwadze, honorze, przelanej żołnierskiej krwi i naczelniku państwa.
Dzieci z przedszkola i szkoły przygotowały akademię, w której przedstawiły po krótce burzliwe losy naszego narodu. Uczniowie z klas V i VI przeprowadzili nas przez trudną drogę dramatycznej walki o wolność dzięki inscenizacji teatralnej, pięknym wierszom i odpowiedniej scenografii. Dodatkowym elementem, który uatrakcyjnił apel, były występy muzyczne: gra na pianinie Milana Litwinowicza z kl. VI, śpiew Moniki Molińskiej, Moniki Cieszyńskiej i Lila Architek z klasy VII. Nie zawiódł również chór szkolny, którego opieką objęła Pani Olga Polichtera z pomocą pani Ewy Kowalewskiej. Warto wspomnieć, że do śpiewających  na żywo uczniów, dołączyła reszta Szkoły.
Odzyskiwanie wolności przez Polskę było procesem trudnym i stopniowym. To ważne narodowe święto, którego wagę powinny rozumieć dzieci, już od najmłodszych lat.
Za oprawę artystyczną apelu odpowiedzialne były: Elżbieta Wyrwińska, Olga Polichera, Dagmara Wyrwińska oraz Jolanta Chlewicka i Ewa Kowalewska.
D.Wyrwińska

"Karolcia"

14 listopada 2017r. uczniowie z klas 1-3 wraz z wychowawczyniami wybrali się do MDK w Świnoujściu na przedstawienie teatralne pt. „Karolcia", w wykonaniu aktorów z Teatru profilaktycznego ALERT z Wrocławia. Spektakl opowiadał o dziewczynce, która znalazła czarodziejski koralik. Dzięki magicznemu koralikowi Karolcia wraz ze swoim nowym kolegą, Piotrem, przeżywała wiele ciekawych i zabawnych przygód. Spektakl uczył, że najszczęśliwsi jesteśmy wtedy, gdy przyczyniamy się do szczęścia innych oraz, że warto pomagać innym.

Przygody Karolci i Piotra uczyły młodego widza również zasad bezpieczeństwa: jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, którą stroną drogi należy się poruszać, co oznaczają najważniejsze znaki drogowe i jak ważne są światła odblaskowe.

I.Strąk

Lekcja patriotyzmu

W dniu 13.11.2017 r. klasa III wraz z wychowawczynią oraz panią pedagog pojechała do Szkoły Podstawowej nr 6 na „Spotkanie z książkami o treści patriotycznej”. Lekcję patriotyzmu przygotowały panie bibliotekarki. Uczniowie obejrzeli film animowany o historii Polski, wysłuchali pogadanki na temat patriotyzmu, narodu. Wykazali się również wiedzą na temat symboli narodowych. Dużo emocji wzbudziła zgaduj-zgadula – uczniowie musieli rozpoznać ciekawe miejsca naszego miasta oraz w Polsce. Rozpoznaliśmy wszystkie! Madzia zachwyciła recytacją wiersza „Katechizm małego Polaka”. Lekcja podobała się uczniom, zaś  panie bibliotekarki były zachwycone wiedzą jaką zaprezentowała klasa III. Do następnego spotkania!

J.Chlewicka