Podsumowania...

Koniec semestru to okazja podsumowań działań edukacyjnych. W związku z tym 16 lutego w naszej szkole odbył się apel podsumowujący wyniki pracy uczniów . Wyróżniono najlepszych pod względem nauki i zachowania oraz za udział w konkursach szkolnych. Pani dyrektor wręczyła dyplomy, nagrody i słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Uczniom jak i ich rodzicom serdecznie gratulujemy. Życzymy, abyście ze zdobytą energią, zapałem i siłą przystąpili do nauki i osiągnęli jeszcze większe sukcesy niż do tej pory w następnym semestrze.

A. Zielińska

WALENTYNKI

Walentynki w naszej szkole były niezwykle sympatycznym i „słodkim” dniem. Samorząd Uczniowski zorganizował jak co roku Pocztę Walentynkową, a także sprzedaż specjalnych lizaków z dedykacją dla Przyjaciela, które cieszyły się ogromnym powodzeniem! W holu można było samodzielnie stworzyć Walentynkę z przygotowanych przez SU kolorowanek. Uczniowie klas IV – VII przygotowali z panią Renatą Patecką walentynkowe kartki na konkurs. Jury wyróżniło cztery szczególne autorstwa Marcela Bachryja, Zosi Kobiś, Oli Pateckiej i Agaty Kowalewskiej. Gratulujemy!

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

12 lutego 2018 r. uczniowie klasy I zostali PASOWANI NA CZYETLNIKA.  W bibliotece szkolnej  Pierwszaki były już nie raz ale dzisiejsze spotkanie było inne niż zazwyczaj. Każdy z uczestników spotkania wypożyczył książkę, która  spodobała mu się najbardziej. Mam nadzieję, że od dzisiaj uczniowie klasy I będą częstymi bywalcami tego miejsca i z pomocą dorosłych rozmiłują się w czytaniu książek.
E. Kowalewska

NOC W SZKOLE

9 lutego w piątek o godzinie 18 –tej, do naszej szkoły przybyła grupa radosnych uczniów z klasy szóstej i siódmej, którzy mogli spędzić tak długo wyczekiwaną przez nich Noc w Szkole. A szkoła nocą jest naprawdę fajna…można przebrać się np. w kolorową, szaloną pidżamę jednorożca, pograć w super planszówki z najlepszymi koleżankami i kolegami, powygłupiać się przy ulubionej muzyce, porozmawiać przy gorącej czekoladzie, a przede wszystkim wspólnie oglądać filmy do samego rana…a do siódmej rano wytrwali prawie wszyscy! Noc w szkole zaliczyliśmy do bardzo udanych!

Bal Karnawałowy 2018 r,

8 lutego odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy! W radosnych nastrojach, pięknych, śmiesznych i szalonych przebraniach uczniowie znakomicie bawili się przy znanych tanecznych przebojach! Odbyły się także wesołe konkursy, a spośród wielu wspaniałych, rozbawionych tancerzy wybrano Królową i Króla Balu: Amelkę Kozłowską z klasy I i Natana Witasika z klasy III ! Koronę otrzymali także Mikołaj Niewiadomski i Bartek Chorążewicz z klasy IV a, Marysia Rozpłoch z klasy II oraz Monika Molińska z klasy VII! Gratulujemy! A wszystkim uczniom należą się brawa za fantastyczną wspólną zabawę!!!

Hobbit

8 lutego w czwartek uczniowie z klas IV-VII z naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na spektakl pt. „Hobbit”. Przeszło stuosobową gromadą przetransportowaliśmy się do centrum miasta i – pomimo zimna – dziarskim krokiem pomaszerowaliśmy do MDK Świnoujście. Przedstawienie teatralne byłą adaptacją lektury J. R. R. Tolkiena Hobbit, czyli tam i z powrotem. Historia o hobbicie, czarodzieju i trzynastu krasnoludach podbiła serca czytelników na całym świecie do tego stopnia, że doczekała się licznych wersji filmowych i teatralnych oraz gier planszowych i komputerowych. Tym bardziej trudną sztuka było przedstawienie tak wielowątkowej, fantastycznej opowieści na deskach MDK przez grupę zaledwie kilku aktorów. Dzieci, przyzwyczajone do niesamowitych efektów specjalnych, podeszły do spektaklu z nieufnością - jednak wyszły z Domu Kultury zadowolone. Doskonałe stroje, częsta zmiana dekoracji, dopasowana muzyka i przemyślane oświetlenie oddały zarówno atmosferę książki jak i filmu. To bez wątpienia doskonały przykład korespondencji sztuk połączonej z poznawaniem literatury światowej. Powrót odbył się sprawnie. Przy okazji część grupy odwiedziła Centrum Handlowe Corso, żeby napić się wspólnie czegoś ciepłego. Dodatkowo dzień osłodzony został pączkami od Rady Rodziców oraz balem karnawałowym.