Zakończenie nauki...

Koniec lekcji, klasówek i prac domowych-rok szkolny 2018/2019 zakończony, a przed nami dwa miesiące wakacji. Uroczyste zakończenie roku szkolnego, które miało miejsce 19 czerwca 2019 r., zgromadziło uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Po mszy św. wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości. Na początku głos zabrała dyrektor szkoły pani Katarzyna Hamadyk, która powitała wszystkich zebranych na uroczystości, a następnie podsumowała miniony rok szkolny, podkreśliła twórczą i owocną pracę wszystkich uczniów. Podziękowała nauczycielom, za ich trud, poświęcenie i wysiłek, dzięki któremu uczniowie mogli osiągnąć tak zadowalające wyniki. Słowa uznania skierowała także do rodziców, których wyjątkowa postawa, poczucie odpowiedzialności za dziecko, przyczyniły się do ich sukcesu. Absolwentom życzymy dostania się do wybranych szkół i sukcesów w nauce oraz wytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń i życiowych celów.

Mamy nadzieję, że pogodny nastrój, który zapanował na uroczystości zakończenia roku szkolnego, przeniesie się na czas wakacyjny. Wszystkim Wam życzymy udanego wypoczynku, wspaniałej pogody i niezapomnianych wrażeń, a także ochoczego powrotu do szkoły już we wrześniu. :)

A. Zielińska

Aktywny wypoczynek kl. 4 i 6a

W dniach 5 - 7 czerwca klasy IV i VI „a” z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Szkoły Aktywnego Wypoczynku „Frajda” w Czarnocinie. Program naszej wyprawy był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Uczniowie podczas pieszych wędrówek mieli okazję poznać malowniczą miejscowość. Pobyt dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Każdy miał szansę pokazania się z jak najlepszej strony, gdyż zadania, które przed nimi stawiałyśmy, były dostosowane do ich możliwości. Wyjazd uczniów był idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Systematycznie wdrażano zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz zasady savoir-vivre przy stole. Wycieczka okazała się też bardzo dobrym sposobem na integrację zespołu klasowego. Czas minął bardzo szybko, do domu wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem miłych wspomnień. Serdecznie dziękujemy Paniom: Jolancie Chlewickiej oraz Ewie Kwaśniewskiej za pomoc i opiekę nad naszymi Aniołkami :)

A. Zielińska; L.Nowicka

ZAJĘCIA PRZYRODNICZE UCZNIÓW KLASY II

4 czerwca uczniowie klasy II po raz kolejny wzięli udział w lekcji przyrodniczej w terenie. Tym razem poznawali życie mrówek. Początek zajęć miał miejsce w klasie, po czym ruszyli na obserwacje w teren. Zespół klasowy podzielony na 4 zespoły miał do wykonania kilka zadań. Przeprowadzić obserwację oraz eksperyment i swoje spostrzeżenia odnotować na kartach obserwacji. Wszystkie zadania zostały wykonane wzorowo. Po powrocie do klasy dzieci grały w zabawę ,,Zbuduj mrowisko”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. W nagrodę za wspaniałe uczestnictwo w zajęciach każdy otrzymał medal ,,Pracowity jak mrówka”. Zadowolone i uśmiechnięte twarze uczniów świadczą, że nauka i zabawa to super sprawa.
Ewa Kowalewska

„Zielona Szkoła klasy trzeciej”

W dniach 03.- 05.06.2019 r. uczniowie z klasy trzeciej przebywali na tzw. zielonej szkole w okolicach Czaplinka na Pojezierzu Drawskim. W Starym Kaleńsku zorganizowano dla trzecioklasistów niezwykłe zajęcia. Można było spróbować swoich sił we wspinaczce, grze w mini golfa, w pływaniu kajakiem czy nauczyć się jak zrobić papier czerpany. Uczniowie odwiedzili gospodarstwo wiejskie z różnymi zwierzętami hodowlanymi.
Wspólne zabawy, ognisko, dyskoteka były też wspaniałą okazją do bliższego poznania się, sprawdzenia swoich możliwości i umiejętności. W tej wspaniałej przygodzie towarzyszyła, jako opiekun, siostra Franciszka, której bardzo dziękujemy.

Wychowawczyni: Iwona Strąk

Szczecińskie podboje klasy trzeciej

20 maja 2019 r. uczniowie klasy trzeciej wybrali się na jednodniową wycieczkę do Szczecina. Dzieci odwiedziły regionalną rozgłośnię radiową Polskie Radio Szczecin. Mogły tam zapoznać się z pracą dziennikarzy, obejrzeć studia nagrań, spotkać znane osoby, jak np. Kapitan Gowin czy pozdrowić na antenie radia koleżanki i kolegów ze szkoły. Po ekscytującej radiowej wycieczce czekała na uczniów kolejna przygoda, wykład na Uniwersytecie Szczecińskim. I choć forma wykładu nie wszystkim przypadła do gustu, był to mile i dobrze spędzony czas. Na koniec wycieczki czekała na dzieci zabawa w parku trampolin Fun Jump oraz małe co nieco w Mc Donald`s. Dziękujemy pani Jowicie Chorzępa oraz pani Małgorzacie Szablewskiej za opiekę na wycieczce.

Wychowawczyni: Iwona Strąk

Spotkanie z nurkiem

We wtorek, 14. 05. 2019 r. do naszej szkoły przyszedł pan Robert Rozpłoch. Pan Robert jest nurkiem i opowiadał nam o swojej pracy. Cała szkoła zebrała się na holu. Wszystkie dzieci grzecznie siedziały na ławkach i uważnie słuchały. Pan Robert przyniósł bardzo dużo różnych rzeczy, np.: stroje do nurkowania, płetwy, maski, liny, urządzenia do łączności, butle z tlenem, wykrywacz metalu, a nawet stary przedwojenny zapalnik do bomby. Pan Robert powiedział nam, że wcześniej zajmował się wydobywaniem i rozbrajaniem min wodnych. I chociaż już tego nie robi, jego praca jest nadal niebezpieczna. To spotkanie było fascynujące i bardzo ciekawe. Moim zdaniem takie lekcje powinny odbywać się częściej.
Martynka z kl. 3