Aktywny wypoczynek kl. 4 i 6a

W dniach 5 - 7 czerwca klasy IV i VI „a” z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Szkoły Aktywnego Wypoczynku „Frajda” w Czarnocinie. Program naszej wyprawy był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Uczniowie podczas pieszych wędrówek mieli okazję poznać malowniczą miejscowość. Pobyt dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Każdy miał szansę pokazania się z jak najlepszej strony, gdyż zadania, które przed nimi stawiałyśmy, były dostosowane do ich możliwości. Wyjazd uczniów był idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Systematycznie wdrażano zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz zasady savoir-vivre przy stole. Wycieczka okazała się też bardzo dobrym sposobem na integrację zespołu klasowego. Czas minął bardzo szybko, do domu wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem miłych wspomnień. Serdecznie dziękujemy Paniom: Jolancie Chlewickiej oraz Ewie Kwaśniewskiej za pomoc i opiekę nad naszymi Aniołkami :)

A. Zielińska; L.Nowicka

ZAJĘCIA PRZYRODNICZE UCZNIÓW KLASY II

4 czerwca uczniowie klasy II po raz kolejny wzięli udział w lekcji przyrodniczej w terenie. Tym razem poznawali życie mrówek. Początek zajęć miał miejsce w klasie, po czym ruszyli na obserwacje w teren. Zespół klasowy podzielony na 4 zespoły miał do wykonania kilka zadań. Przeprowadzić obserwację oraz eksperyment i swoje spostrzeżenia odnotować na kartach obserwacji. Wszystkie zadania zostały wykonane wzorowo. Po powrocie do klasy dzieci grały w zabawę ,,Zbuduj mrowisko”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. W nagrodę za wspaniałe uczestnictwo w zajęciach każdy otrzymał medal ,,Pracowity jak mrówka”. Zadowolone i uśmiechnięte twarze uczniów świadczą, że nauka i zabawa to super sprawa.
Ewa Kowalewska

„Zielona Szkoła klasy trzeciej”

W dniach 03.- 05.06.2019 r. uczniowie z klasy trzeciej przebywali na tzw. zielonej szkole w okolicach Czaplinka na Pojezierzu Drawskim. W Starym Kaleńsku zorganizowano dla trzecioklasistów niezwykłe zajęcia. Można było spróbować swoich sił we wspinaczce, grze w mini golfa, w pływaniu kajakiem czy nauczyć się jak zrobić papier czerpany. Uczniowie odwiedzili gospodarstwo wiejskie z różnymi zwierzętami hodowlanymi.
Wspólne zabawy, ognisko, dyskoteka były też wspaniałą okazją do bliższego poznania się, sprawdzenia swoich możliwości i umiejętności. W tej wspaniałej przygodzie towarzyszyła, jako opiekun, siostra Franciszka, której bardzo dziękujemy.

Wychowawczyni: Iwona Strąk

Szczecińskie podboje klasy trzeciej

20 maja 2019 r. uczniowie klasy trzeciej wybrali się na jednodniową wycieczkę do Szczecina. Dzieci odwiedziły regionalną rozgłośnię radiową Polskie Radio Szczecin. Mogły tam zapoznać się z pracą dziennikarzy, obejrzeć studia nagrań, spotkać znane osoby, jak np. Kapitan Gowin czy pozdrowić na antenie radia koleżanki i kolegów ze szkoły. Po ekscytującej radiowej wycieczce czekała na uczniów kolejna przygoda, wykład na Uniwersytecie Szczecińskim. I choć forma wykładu nie wszystkim przypadła do gustu, był to mile i dobrze spędzony czas. Na koniec wycieczki czekała na dzieci zabawa w parku trampolin Fun Jump oraz małe co nieco w Mc Donald`s. Dziękujemy pani Jowicie Chorzępa oraz pani Małgorzacie Szablewskiej za opiekę na wycieczce.

Wychowawczyni: Iwona Strąk

Spotkanie z nurkiem

We wtorek, 14. 05. 2019 r. do naszej szkoły przyszedł pan Robert Rozpłoch. Pan Robert jest nurkiem i opowiadał nam o swojej pracy. Cała szkoła zebrała się na holu. Wszystkie dzieci grzecznie siedziały na ławkach i uważnie słuchały. Pan Robert przyniósł bardzo dużo różnych rzeczy, np.: stroje do nurkowania, płetwy, maski, liny, urządzenia do łączności, butle z tlenem, wykrywacz metalu, a nawet stary przedwojenny zapalnik do bomby. Pan Robert powiedział nam, że wcześniej zajmował się wydobywaniem i rozbrajaniem min wodnych. I chociaż już tego nie robi, jego praca jest nadal niebezpieczna. To spotkanie było fascynujące i bardzo ciekawe. Moim zdaniem takie lekcje powinny odbywać się częściej.
Martynka z kl. 3

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ UCZNIÓW KLASY I i II

Uczniowie klasy I i II 30 maja odwiedzili strażaków z JRG Świnoujście z posterunku na Warszowie. Dwóch przemiłych strażaków zorganizowało nam tak pobyt, że nie było czasu na nudę. Dzieci nie tylko mogły zobaczyć sprzęt gaśniczy ale przeróżne akcesoria, które wykorzystywane są w czasie interwencji np. piły, nożyce, poduszki powietrzne. Niektóre zadania uczniowie wykonywali na czas np. ubieranie stroju strażackiego czy rozwijanie i zwijanie węży gaśniczych. Po przeprowadzonej wcześniej prezentacji sprawdzono również wiedzę dzieci na temat wyposażenia wozu strażackiego. Co niektórzy mogli posterować pojazdem, który jest wysyłany w miejsca niebezpieczne dla człowieka. Wielką atrakcją było siedzenie w wozie strażackim i przymierzanie hełmu. Każdy mógł spróbować strącić ustawiony pachołek za pomocą strumienia wody z węża gaśniczego. Mogliśmy poznać również innych pracowników jednostki, którzy w tym dniu mieli służbę. Zabawy było mnóstwo. Jednakże każdy z nas wie, jak bardzo odpowiedzialna i trudna jest to praca. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim strażakom z JRG Świnoujście - Warszów, że wśród wielu swoich obowiązków znaleźli czas i chęci aby przybliżyć nam specyfikę swojego zawodu. Nasze spotkanie utwierdziła nas w tym, że są nie tylko odważni, mądrzy i sprawni ale przede wszystkim mają wielkie serce.
Jolanta Chlewicka i Ewa Kowalewska