2018/2019

Spotkanie z dietetykiem

Powiększ

Dnia 22 stycznia 2019 roku ponownie gościliśmy w naszej szkole specjalistów w dziedzinia żywienia p. Katarzynę wraz z asystentką p. Agnieszką z Centrum Dietetycznego NaturHouse w Świnoujściu. Przeprowadziły one dla klas 1-4  spotkanie na temat zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania i diety dostosowanej dla dzieci w wieku szkolnym. Łącząc elementy zdrowego odżywiania z uprawianiem sportu, ciekawie zachęcały młodzież do bardziej świadomego dbania o własne ciało. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciły uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinny jeść dzieci, aby ich organizm był w dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w dyskusji chętnie wypowiadali się na temat swojej diety. Z zainteresowaniem słuchali i zapamiętywali to co dla nich powinno być ważne w codziennych posiłkach.

A.Zielińska

Dzień Babci i Dziadka

Powiększ

21 stycznia br. odwiedzili naszą szkołę dostojni seniorzy, czyli nasze kochane Babcie i  Dziadkowie. Z tej okazji uczniowie klas I – III, pod okiem swoich wychowawczyń p. Jolanty Chlewickiej, p. Ewy Kowalewskiej oraz p. Iwony Strąk, przygotowali piękne życzenia, wierszyki, piosenki i prezenty. Dziadkowie byli rozczuleni widokiem swoich wnucząt. Dzieci z radością mówiły o miłości, szacunku i uznaniu dla babci i dziadka. W niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Rodzice zadbali o słodki poczęstunek dla gości. Było miło i wesoło. Każdy mógł zrobić sobie wesołe zdjęcie z wąsem lub ustami na kolorowym tle. Zabawnym akcentem był chmurki z napisami, które wykonała p. Agnieszka Gąsiewska. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w organizację dnia Babci i Dziadka w naszej szkole.
Opracowanie: I.S.

Wieczór Kolęd w Miejskim Domu Kultury w Przytorze

Powiększ

Dnia 5 stycznia, Schola Jana Pawła II w nieco okrojonym składzie, wzięła udział w koncercie kolęd i pastorałek p.t.: Wieczór Kolęd w Miejskim Domu Kultury w Przytorze. Widzami byli rodzice, dziadkowie oraz chętni mieszkańcy Przytoru. Dzieci zaprezentowały ulubione kolędy i pastorałki przy akompaniamencie gitary, na której grała s. Franciszka. Zdjęcia wykonała p. Teresa Dawid, która od lat zaprasza naszą Scholę do wspólnego kolędowania z okazji Uroczystości tradycyjnie nazywanej: Świętem Trzech Króli.

Opracowała: s. Franciszka

„Polski Miś Pluszowy” – szkolny konkurs plastyczny

Powiększ

Tuż po świętach ogłoszono wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Polski Miś Pluszowy”. W konkursie wzięło udział 41 dzieci. Prace nawiązywały do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Misie wyglądały wspaniale, każdy dumnie prezentował symbol Polski. Najczęściej była to biało – czerwona flaga, ale nie zabrakło też elementów stroju ludowego i polskiego krajobrazu. Jury wyróżniło prace przyznając uczestnikom I, II i III miejsce. Dziękujemy Radzie Rodziców za słodkie nagrody. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych.
Opracowanie: I.S.

Profilaktyka Hiv/Aids

Powiększ

Dnia 14.12.2018 r. odbyła się prelekcja/pogadanka z uczniami kl. VI I VII nt. profilaktyki HIV/AIDS. Głównym celem zajęć było dostarczenie młodzieży rzetelnych informacji na temat choroby, sposobów unikania zakażenia wirusem HIV, a także praw chorych osób. Prowadzący z Fundacji Motywacja i Działanie p. Paulina i p. Rafał podkreślali, że AIDS dotyczy ludzi różnych środowisk, ludzi żyjących na różnych kontynentach bez względu na rasę, płeć czy wyznanie, dlatego bardzo istotną rolę odgrywa profilaktyka m. in poprzez kampanie organizowane przez Krajowe Centrum ds. AIDS Uczniowie w czasie prelekcji uzyskali wiedzę na temat HIV – ludzkiego wirusa upośledzenia odporności, który jest przyczyną choroby AIDS. Młodzież dowiedziała się, że z HIV można żyć wiele lat, nie wiedząc o swoim zakażeniu, natomiast AIDS jest późnym stadium zakażenia wirusem HIV. Poznała również objawy i sposoby funkcjonowania osoby zakażonej wirusem. ADIS jest niewątpliwie jedną z najniebezpieczniejszych chorób w XXI wieku, która stanowi poważny problem społeczny, szczególnie w krajach rozwijających się. Jednak jest nadzieja dla chorych. Osoby, u których wcześniej wykryje się wirusa i włączy się terapię, mogą prowadzić normalne życie prywatne i zawodowe. Zajęcia były nie tylko cenną lekcją wiedzy na temat choroby, ale także tolerancji dla innych. Spotkanie pozwoliło zwiększyć świadomość słuchaczy w przedmiotowym temacie.

A.Zielińska

W Świątecznym Nastroju

Powiększ

13 grudnia szkolny korytarz wypełnił się stoiskami z pachnącymi pierniczkami, kolorowymi ozdobami, stroikami własnoręcznie wykonanymi przez przedszkolaków, uczniów z wychowawcami i rodzicami. Rękodzieła przyciągały oczy. Dopiero św. Mikołaj, dźwiękiem dzwonka zaprosił wszystkich na salę gimnastyczną. Tam już czekali młodzi wykonawcy - uczniowie zarówno Szkoły jak i Przedszkola. Spektakl rozpoczęły rozśpiewane maluchy, przygotowane przez p. Martę Błaszyk i Alę Rybę, które rozruszały widownię radosnymi, zimowymi piosenkami. Następnie rozpoczął się prawie godzinny spektakl - Jasełka, pt.: "Betlejem to my sami". W sumie wystąpiło ok. 56 dzieci. Przedstawienie przygotowane przez s. Franciszkę zaskakiwało fabułą. W krótkim czasie nakreśliło historię przyjścia na świat Syna Bożego, a przenosząc widzów w czasie - do współczesności - na nowo uświadamiało i otwierało serce na Jego przychodzenie w potrzebującym człowieku. Kolędy i pastorałki, wykonane przez Scholę Jana Pawła II, a także widok Aniołków tańczących ze wstążkami, przy delikatnej muzyce, pozwalały przemyśleć usłyszane treści. Na scenie można było zobaczyć dzieci z grupy pięciolatków, przygotowane przez p. Joannę oraz uczniów klasy 3 i 4, przebrane za aniołki, pasterzy, trzech króli, Świętą Rodzinę i rodzinę nam współczesną - a wszyscy w barwnych strojach przygotowanych przez rodziców. Całość została ubogacona profesjonalnym oświetleniem, oraz nagłośnieniem udostępnionym przez Miejski Domu Kultury. Żywe choinki podarowane przez p. Patrycję, a także przepiękna dekoracja przygotowana przez p. Agnieszkę Gąsiewską i p. Sylwię Komodę - Mazur oraz p. Piotra Wiśniewskiego wprowadzała w niepowtarzalny nastrój. Ta niezwykła atmosfera pozwoliła zarówno artystom jak i widzom, wrócić do domów z sercami pełnymi dobrych życzeń. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym!!!
Opracowała: s. Franciszka

.