Konkurs kaligraficzny ,,Już potrafię pięknie pisać”

Dnia 30 stycznia 2020 roku odbył się w naszej szkole konkurs kaligraficzny ,,Już potrafię pięknie pisać”. W konkursie brało udział 17 uczestników z klas 1 – 3. Celem konkursu było: wyłonienie mistrza kaligrafii, promowanie sztuki pięknego pisania, rozpowszechnianie sztuki kaligrafii, uwrażliwienie na piękno pisma odręcznego, rozwijanie talentów i zainteresowań uczniów. Komisja w składzie: p. Agnieszka Gąsiewska i p. Anna Smolińska dokonały oceny prac pod względem:

- czytelność, estetyka, kształt i proporcjonalność liter,

- prawidłowe łączenie liter oraz płynność pisma,

- prawidłowość ortograficzna i interpretacja.

Podziękowania dla pani dyrektor Katarzyny Hamadyk za pieczę nad konkursem , wydrukowanie dyplomów dla wszystkich uczestników. Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za ,,małe co nieco” dla uczestników konkursu.

Organizator : Ewa Kazimierczak

Święto Dziadków

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. W naszej szkole zapraszanie na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

Dnia 21 stycznia odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie pani dyrektor Katarzyna Hamadyk przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanym holu dzieci przedstawiły program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, wykonanymi własnoręcznie. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz i piosenkę mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

J.Chlewicka, T.Kobiś, E.Kowalewska, A.Zielińska

Świętowanie

Świętowanie Bożego Narodzenia w naszej szkole i dla mieszkańców Przytoru i Łunowa rozpoczęło się w piątkowe popołudnie dnia 20 grudnia 2019 roku. Dzieci razem z Wychowawcami i Radą Rodziców przygotowały kiermasz świątecznych ozdób i ciast. Po spotkaniu W-ce Prezydenta Świnoujścia Pana Pawła Sujki i Pana radnego Stanisława Nowickiego z mieszkańcami naszego osiedla rozpoczęły się Jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Przepiękną scenerię bożonarodzeniową przygotowana była przez Panią Agnieszkę Gąsiewską, Renatę Patecką, Iwonę Strąk i Pana Piotra Wiśniewskiego. Role aktorskie obsadzone były przez uczniów klasy 8, 7a, 7b, VIa, V, IV. Oprawę muzyczną i śpiewy kolęd oraz pastorałek przygotowała Schola JP2 czyli uczniowie klas 0-VI. Dzieci zostały przygotowane przez Panią Elżbieta Wyrwińska i s. Estera. Tańcami i śpiewem Jasełka uświetniły dzieci grup przedszkolnych Żeglarze i Marynarze ze swoimi Wychowawcami. Występujące dzieci wykazały się wysokim poziomem aktorskim, tanecznym i muzycznym. Rodzice i zaproszeni goście nagrodzili młodych artystów gromkimi brawami. Spotkanie zakończyły odwiedziny św. Mikołaja, który obdarzył dzieci słodkimi podarunkami.

s.Estera

UCZNIOWIE KLASY III NA PRZEDSTAWIENIU PROFILAKTYCZNYM

Uczniowie klasy III zostali zaproszeni przez organizatorów przedsięwzięcia ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świnoujściu na przedstawienie teatralne o tematyce profilaktycznej. Spotkanie odbyło się w Miejskim Domu Kultury. Po przybyciu na miejscu przywitały nas osoby w mundurach. Jak się później okazało, przedstawienie przygotowali pracownicy Straży Miejskiej z Warszawy. W trakcie spektaklu poruszane były tematy związane z bezpieczeństwem, koleżeństwem i sposobami radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Wielkie gratulacje dla pomysłodawców , a przede wszystkim dla aktorów. Dziękuję Pani J. Chlewickiej za pomoc w opiece nad trzecioklasistami.
E.Kowalewska

PAMIĘTAMY O TYCH, CO NIE POWRÓCILI Z MORZA

Świnoujście jest miastem portowym. Prawie w każdej naszej rodzinie jest ktoś związany z pracą na morzu. Każde pożegnanie przed rejsem, jest ważnym wydarzeniem dla rodziny. 14 stycznia 1993 r. z portu w Świnoujściu wypłynął prom MF Jan Heweliusz. U wybrzeży niemieckiej wyspy Rugia prom zatonął. Zginęło 55 osób. Uczniowie klasy III w imieniu całej społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świnoujściu złożyli kwiaty przy pomniku ,,Tym, którzy nie powrócili z morza” w dwudziestą siódmą rocznicę tragedii.
E. Kowalewska

KLASA III NA ŚWIĄTECZNYCH WARSZTATACH PLASTYCZNO-TECHNICZNYCH

Uczniowie klasy III 6 i 13 grudnia wzięli udział w warsztatach plastyczno-technicznych organizowanych w MDK filia Przytór. Zajęcia prowadziła Pani Ola. Na pierwszym spotkaniu dzieci wykonywały kartki świąteczne. Na drugim gwiazdki na choinkę. Pod okiem instruktorki powstały arcydzieła. Profesjonalizm, kreatywność, otwartość, cierpliwość prowadzącej sprawiło, że dzieci chcą wrócić na kolejne zajęcia. Pan Kierownik fili MDK w Przytorze zadbał o dobrą atmosferę, nastrój i organizację zajęć, a Pani Mirka przygotowała pyszną herbatkę i słodki poczęstunek. W trakcie tych spotkań, powstały nie tylko ozdoby świąteczne ale przede wszystkim dobrze się bawiliśmy i uczyliśmy.
SPOKOJNYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT
E. Kowalewska