UKS "Keja" - Projekt Trener

Powiększ

Dnia 9 lipca 2016, w Szkolnym Ośrodku Żeglarskim odbyła się uroczystość chrztu łódki klasy „Trener” wybudowanej od podstaw w ramach projektu „Sami zbudujemy łódź”. Projekt był dofinansowany przez Polskie LNG. Według umowy zakończenie budowy miało nastąpić w czerwcu 2016  (terminu dotrzymano).

Na uroczystość przybyli: Prezydent Miasta Świnoujście Pan Janusz Żmurkiewicz, Przewodnicząca Rady Miasta Pani Joanna Agatowska, zastępca Prezydenta Miasta Pan Paweł Sujka, Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Janina Śmiałkowska, Przyjaciele Klubu „Keja” na czele z Panem Jerzym Porębskim, Rodzice, Dzieci i Młodzież zrzeszona w UKS „Keja”. Matką chrzestną łodzi „Mariner” została Pani Danuta Frączek. Jacht w dużej mierze powstał dzięki ogromnemu doświadczeniu i wiedzy głównego realizatora i koordynatora projektu, Pana Jerzego Millera.

„Mariner” stanowi owoc ponad 1200 godzin skomplikowanych prac w drewnie, sklejce i metalu. W jego budowę zaangażowanych było wiele osób, którym podczas uroczystości wręczono podziękowania. Byli to:

Polskie LNG

Prezydent Miasta Świnoujście - Pan Janusz Żmurkiewicz

Prezes firmy „Marinus” - Pan Jacek Brzdęk

Państwo Danuta, Janusz i Piotr Frączek

Państwo Aneta i Piotr Kłyż

Pan Stanisław Tkaczonek

Pan Konrad Szablewski

Państwo Joanna i Włodzimierz Potrzebny

Pan Mariusz Piotrowski

Pan Roman Pękalski

Podczas uroczystości wystąpił zespół „Abstract” z Domu Kultury w Przytorze, prowadzony przez Pana Bogdana Lewickiego. W zespole grają: Karina Kłyż, Kamila Jóźwiak, Dorota Patecka, Ola Baran, Zuzia Krupa (Dorota, Ola i Zuzia żeglują w UKS „Keja”).

Klub wzbogacił się o nową łódź, która w tym sezonie bardzo pomoże podczas treningów. Z dumą przekazujemy tę wiadomość, ponieważ jacht spełnia wszystkie nasze oczekiwania –jest bezpieczny, prezentuje się znakomicie, pływa szybko, sucho i ma małe zanurzenie, co jest dość istotne na naszych płytkich, zarośniętych akwenach.

Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu.

Wdzięczni założyciele, wolontariusze,

przyjaciele klubu oraz dzieci i młodzież

zrzeszeni w UKS „Keja”

 Zdjęcia:https://goo.gl/photos/f83r2Zctu2zrrAsn9

 

 

 

lng malefwil male 

Uczniowski Klub Sportowy "Keja" w Świnoujściu informuje, iż w czerwcu 2015 rozpoczęliśmy realizację projektu "Sami zbudujemy łódź". Projekt ten jest współfinansowany przez Fundusz Wspierania Inicjatyw Lokalnych Polskiego LNG S.A.

Celem przedsięwzięcia jest budowa łodzi typu Trener, całkowicie od podstaw. W pracach uczestniczyć będą dzieci, na co dzień żeglujące w klubie.

Klubowy jacht szkoleniowy "Trener" jest jednostką zaprojektowaną przez inż. Norberta Patalasa, ma długość 7 m, posiada trzy żagle o łącznej powierzchni ponad 20 m2 i mieści około 10 członków załogi.

Z otrzymanych środków (5 tysięcy złotych) zakupiono 21 arkuszy szkutniczej sklejki wodoodpornej, najwyższej klasy bezsęczną tarcicę sosnową oraz niezbędną ilość tarcicy jesionowej i dębowej.

Dotychczasowe prace obejmowały trasowanie linii konstrukcyjnych kadłuba, grodzi, półgrodzi i szablonów niezbędnych do właściwego montażu kadłuba. W chwili obecnej jesteśmy na etapie szykowania wyżej wymienionych elementów do montażu oraz przygotowujemy się do ustawienia konstrukcji jachtu na ławie montażowej.

Zakończenie realizacji projektu jest planowane na czerwiec 2016 roku.

Zdjęcia z budowy jachtu szkoleniowego „Trener”

https://goo.gl/photos/jErvBaNEjQMhyM5P9

Poniżej zamieszczono skan projektu jachtu.

 skan

.

.