Warsztaty teatralne w 3-4 latkach

Z okazji Dnia Kundelka – 30 i 31 października 2017 r. Grupa „Misiów” wraz z  Grupą „Share With Me” – Grupą pomagającą z własnej chęci ludziom i zwierzętom zorganizowała w hollu głównym kiermasz książek, które zostały  przyniesione przez przedszkolaków i uczniów. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na zakup akcesoriów dla psów i kotów – podopiecznych Schroniska w Świnoujściu. Dzieci przedszkolne i szkolne wraz z rodzicami przyniosły bardzo dużo książek, za co serdecznie dziękujemy i informujemy, że  kolejny kiermasz odbędzie się jeszcze w lutym. W zamian za zorganizowaną akcję 27.11.2017 r w przedszkolu odbyły się warsztaty teatralne dla najmłodszych dzieci poprowadzone przez grupę Share With Me. Warsztaty miały temat ,,Kubuś Puchatek – zabawy dla małych”. Dzieci podczas warsztatów przypomniały sobie i dowiedziały się, jakie postacie ukrywała w sobie ta przepiękna bajka i skąd się one wzięły. Podczas spotkania odbył się również konkurs plastyczny na ,,Najbardziej Ciekawego Kubusia”. O warsztatach, które się odbyły mogą Państwo przeczytać na: http://tu.swinoujscie.pl/2017/11/warsztaty-dla-najmlodszych-dzieci/
Opracowała: K.K.

Dni Preorientacji Zawodowej dla Maluchów

W dniach 20-24 listopada 2017 roku w Grupie „Misiów” odbywały się spotkania z cyklu "Poznajemy zawody”. Grupę 3-4-latków odwiedziła mama Jasia, Pani Magda Skorupka, która pracuje jako leśnik w Nadleśnictwie w Międzyzdrojach, opowiedziała nam wiele ciekawostek związanych z tym zawodem. Ponadto zapoznała nas z różnymi gatunkami ptaków, opowiedziała jak je rozróżniać, jak pomóc im przetrwać zimę, a także przyniosła wiele ciekawych materiałów edukacyjnych dla dzieci i mnóstwo  odblasków. Kolejnego dnia dzieci zapoznały się z zawodem bibliotekarki  w naszej szkolnej bibliotece. Pani Lilianna opowiedziała nam o swojej pracy, zapoznała z zasadami obowiązującymi                w bibliotece, a także przygotowała dla nas niespodziankę – dziewczynki ze starszych klas przeczytały maluchom bajki,  a na pożegnanie każdy maluszek mógł zabrać ze sobą do domu wybraną przez siebie książeczkę.  Dziękujemy Pani  Magdzie i Pani Liliannie za zaangażowanie i przygotowanie ciekawych zajęć dla dzieci. Poznaliśmy również pracę strażaka – i maluszki przygotowały piękne prace.
Opracowała: K.K.

Karolcia

14 listopada dzieci z grupy 5 – 6 latków pojechały na spektakl teatralny ,,Karolcia ‘’ do MDK w Świnoujściu. Przedstawienie bardzo im się podobało… Były zachwycone  główną bohaterką oraz czarownicą Filomeną… Gratulujemy aktorom i czekamy na więcej.

Wych.: Ewa Kazimierczak

,,Cała Polska czyta dzieciom”

W ramach akcji  ,,Cała Polska czyta dzieciom”  starsi uczniowie z naszej szkoły pod kierunkiem pani Lilianny Nowickiej postanowili czytać książeczki w grupie 5 – 6 latków. Odbyło się już trzecie czytanie …i ,,starszaki - przedszkolaki” są bardzo zadowolone!!!Tak trzymać!!!!

7 listopda uczniowie starszych klas ponownie gościli w grupie 5-6 latków w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem dziewczynki pod kierunkiem pani Lilianny Nowickiej czytały dzieciom książeczkę ,,Zajączek z rozbitego lusterka”. Super się spisały!!! Dziękujemy.

28 listopada uczniowie starszych klas ponownie gościli w grupie 5-6 latków w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem dziewczynki pod kierunkiem pani Lilianny Nowickiej czytały dzieciom książeczkę ze znanymi i lubianymi  wierszami  J. Brzechwy…. Dziękujemy bardzo i zapraszamy jeszcze!!! Brawo dziewczyny.

5 grudnia uczniowie starszych klas już któryś raz z rzędu gościli w grupie 5-6 latków w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Dziewczynki pod kierunkiem pani Lilianny Nowickiej czytały dzieciom opowiadanie ,,LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”… Dziękujemy bardzo  i zapraszamy. Było super dziewczyny!!!

Wych. : Ewa Kazimierczak

,,Czerwony kapturek w mieście”

27 października grupa 5-6 latków gościła przedstawicieli z PEC Świnoujście oraz starszych kolegów, którzy  czytali bajkę ,,Czerwony kapturek w mieście” jako inspirację do wzięcia udziału  w konkursie plastycznym . Celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci świadomości  pro – ekologicznej, konieczności dbania o środowisko naturalne oraz potrzeby oszczędzania energii.
Dziękujemy bardzo !!!
Wych. : Ewa Kazimierczak

Pasowanie na Przedszkolaka

Już za nami niezwykle ważna uroczystość dla dzieci 3 – i 4 – letnich uczęszczających do naszego przedszkola od września, jaką  bez wątpienia było Pasowanie na Przedszkolaka. Odbyło się ono 26 października 2017 roku i było zwieńczeniem procesu adaptacji naszych nowych Skarbów do przedszkola. Dzieci rozpoczynające swoją przygodę z przedszkolem początkowo bardzo przeżywają rozstanie z rodzicami. Już z samego rana zawitała do nas starsza grupa i zaprezentowała nam piękną piosenkę o ruchu drogowym oraz podarowała nam słodkie lizaki. Po południu zgromadzeni na uroczystości Pasowania rodzice i bliscy mogli podziwiać występy artystyczne swoich pociech. Punktem kulminacyjnym było moment pasowania – złożenie uroczystej przysięgi, nadanie grupie imienia i wręczenie dyplomów. Za sprawą Pani Dyrektor i jej „czarodziejskiego ołówka” nasze kochane maluchy stały się pełnoprawnymi członkami naszej przedszkolnej społeczności. Niejednej mamie, a nawet tacie zakręciła się łza wzruszenia, trochę z radości, dumy i lekkiego niedowierzania. Dzieci piosenką „Czary mary” wyczarowały sobie piękne pluszowe misie i wystrzałowy tort. Uroczystość uwieńczono pamiątkowymi zdjęciami i słodkim poczęstunkiem.

Opracowała: K. K.