Dzień Pieczonego Ziemniaka

Jak co roku na początku października w naszym przedszkolu odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. W naszej jesiennej imprezie udział wzięły wszystkie dzieci przedszkolne wraz ze swoimi rodzicami. Jest to okazja, by zaprosić do wspólnej zabawy całe rodziny i nawiązania kontaktu rodziców z przedszkolem. Najpierw dzieci poznały krótką historię o ziemniaku. A w oczekiwaniu na pieczone kiełbaski i ziemniaczki, zarówno na rodziców, jak i na dzieci czekały „ziemniaczane konkurencje”. Odbyły się poszukiwania z ukrytych ziemniaków, obieranie ziemniaków na czas, konkurencja „Najdłuższa skórka” i rzut ziemniakiem do celu. Rodzice mieli okazję spróbować wyśmienitej sałatki jarzynowej robionej przez maluszki, które samodzielnie kroiły warzywa. Dzieci po zjedzeniu pysznych ziemniaczków i kiełbasek z grilla zaśpiewały piosenkę o głównym bohaterze naszego święta i pięknie bawiły się podczas rożnego rodzaju zabaw ruchowych, w kole przy muzyce. Sprawiło im to nie lada frajdę.
Bardzo dziękujemy Tatusiom Maluszków: Panu Marcinowi Patryjas i Panu Robertowi Rozpłoch za rozpalenie grilla i czuwanie przy nim, by każdy otrzymał ciepłą kiełbaskę i ziemniaczka.
Opracowała: K.Kowalska

Jesienne spacery

Zaczęła się jesień. Czas kolorowych liści, spadających z drzew kasztanów i żołędzi. Dla przedszkolaków jest to pora ciekawych wycieczek w poszukiwaniu różnorodnych skarbów natury.
Zdarza się, że  czasami pada drobny deszczyk lub wieje wiaterek ale dzielnym maluszkom to nie przeszkadza. Wszyscy przecież mamy kaloszki i odpowiednie kurteczki.
Zabawa na świeżym powietrzu to przecież przednia sprawa!

Sałatka owocowa

W tygodniu o tematyce owocowej nie mogło zabraknąć samodzielnie wykonanej, przepysznej sałatki owocowej. Po cyklu zajęć uświadamiających dzieciom konieczność zdrowego odżywiania oraz zapoznaniu się z różnymi owocami i warzywami, oglądaniu, wąchaniu i smakowaniu ich przyszedł czas na kulinarną przygodę. Dzieci z wielkim zapałem i zainteresowaniem zabrały się do mycia, krojenia i mieszania owoców.
Następnie z równie dużym zaangażowaniem przystąpiły do konsumpcji swojego dzieła
Smacznego dzieciaczki!!!!!!

Tworzymy wspólne prace plastyczne

Choć znamy się wszyscy dopiero niespełna miesiąc potrafimy już wspaniale ze sobą współpracować. W tygodniu w którym zapoznawaliśmy się z naszą okolicą oraz ruchem ulicznym istniejącym w miejscowości naszej oraz innych wykonaliśmy wspólnymi siłami płaską makietę miejską. Napracowaliśmy się przy niej bardzo ale efekt był wspaniały a wszyscy zadowoleni i usatysfakcjonowani. Brawo maluchy!

Dbamy o czyste rączki

Na początku naszej wspólnej przygody jaką jest życie przedszkolne chcieliśmy zapoznać nowe koleżanki i kolegów, naszych kochanych 3- letnich maluszków z najważniejszymi zasadami, które będą nam pomocne w codziennym przebywaniu razem.
Staramy się zgodnie bawić, szanować innych, a także pamiętać o przestrzeganiu higieny i dbaniu o zdrowie. Jednym z tematów pierwszych dni razem było właściwe zachowanie się w czasie posiłków oraz przed nimi. Dzieci uczyły się samodzielnie myć i wycierać rączki wiedząc, że jest to niezbędna czynność po pobycie w toalecie oraz przed jedzeniem. Po starannym umyciu rąk chętnie poddały się „procedurze kontrolnej”  , którą wszystkie zdały wspaniale. Na zakończenie dnia dzieci wykonały pracę plastyczną „Czyste rączki” odbijając swoje dłonie pomalowane farbą na kartkach papieru.

„Pierwsze koty za płoty” - Adaptacja maluchów

Już  cały miesiąc bawimy się razem, uczymy i wzajemnie poznajemy z naszymi najmłodszymi kolegami i koleżankami -  3-letnimi maluszkami, którzy od września uczęszczają do najmłodszej grupy przedszkolnej. Po pierwszych trudnych chwilach rozłąki z rodzicami i zapoznaniu się z nowym otoczeniem i osobami, dzieci czują się już tu bardzo dobrze. Z pewnością pomogły im w tym mające miejsce  pod koniec sierpnia dni adaptacyjne w których brały one udział razem ze swoimi najbliższymi. Dziś już wszyscy wspólnie chętnie się bawimy, spędzamy czas na świeżym powietrzu i zjadamy posiłki. Poznajemy także zasady wzajemnej współpracy, poszanowania i koleżeństwa. Wkrótce przecież czeka nas ważny dzień uroczystego przyjęcia do grona przedszkolaków – Pasowanie na przedszkolaka!

I.Lewandowska, K.Kowalska