,, Nie pal przy mnie proszę….!!!”

23 maja dzieci z grupy 5 – 6 latków były w  bibliotece miejskiej na wystawie prac plastycznych ,, Nie pal przy mnie proszę….!!!” Konkurs i wystawa dla wszystkich dzieci z przedszkoli  została zorganizowana przez SANEPID w Świnoujściu. Głównym bohaterem był DINEK i jego piosenka o szkodliwości palenia papierosów i zanieczyszczania środowiska dymem … Wszystkie dzieci zdobyły I miejsca i otrzymały kredki …. Gratulacje!!!
Wych.: Ewa Kazimierczak

XIII Przegląd Grup Tanecznych

17 maja dzieci z grupy 5 – 6 latków uczestniczyły w XIII Przeglądzie Grup Tanecznych , który odbył się w hali Gimnazjum Publicznego nr 1. Każda grupa przedszkolna przygotowała taniec polski.  Były polonezy, walce, kujawiaki, oberki   i inne tańce…. Gratulacje dla uczestników i organizatorów !!! Podziękowania dla pana Tomka z rytmiki za przygotowanie par tanecznych. Oczywiście wszystkie grupy zajęły I miejsce !!!

Wych.: Ewa Kazimierczak

,,Pionki Matematyczne 2018”

24 kwietnia kilkoro dzieci z grupy 5 – 6 latków wzięło udział w I etapie Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego ,,Pionki Matematyczne 2018”, którego organizatorem jest Centrum Edukacyjno – Wydawnicze ,,Z – TRENER ‘’. Z naszej grupy wzięło udział 10  dzieci: Filip Kierepka – 17 p.,  Franciszek Tarnawski – 15 p., Igor Dankowski – 10 p., Helena Tusińska – 11p., Liliana Smolińska – 15p., Szymon Tomaszewski – 15p., Lilianna Duchińska – 12p., Jonatan Graversen – 12p., Oliwia Bachryj – 11p., Aleksandra Łucyk – 10 p.
Do II etapu przeszły dzieci , które zdobyły od 12 do 18 punktów !!!
GRATULACJE !!!
Wychowawca i koordynator : Ewa Kazimierczak

"Statki i okręty ekologiczne”

20 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego  Konkursu Plastycznego ,, Statki i okręty ekologiczne”, którego organizatorem było Przedszkole Miejskie nr 7 w Świnoujściu pod kierunkiem pani dyrektor Katarzyny Hamadyk. Komisja w składzie : p. Renata Patecka, p. Iwona Strąk i p. Artur Miller po obejrzeniu prac postanowiła przyznać:
I miejsce – Mateusz Nowicki – Przedszkole Miejskie nr 10 w Świnoujściu,
II miejsce – Nikola Kołodziejska – Przedszkole Miejskie nr 11 w Świnoujściu,
III miejsce – Franciszek Błaszyk – Przedszkole Miejskie nr 7 w Świnoujściu.
Wyróżnienie: Oliwier Nowak z PM nr 10 w Świnoujściu oraz Wojtek Szenewski z PM nr 5 w Świnoujściu.
GRATULACJE !!!
Dziękujemy pozostałym dzieciom z przedszkola i ich rodzinom za udział w konkursie: Liliana Smlińska, Jagoda Grabowska, Franciszek Łęgiewka, Lena Twaróg, Oliwia Rudnicka, Juliusz Jaruszewski, Ola Snok.
Dziękujemy serdecznie sponsorom : Firmie Polferries w Świnoujściu oraz p. Dieter Wunderlich – kawiarnia w Świnoujściu.
Koordynator: Ewa Kazimierczak

VII MIĘDZYPRZEDSZKOLNY TURNIEJ WIEDZY O BAJKACH I LEGENDACH

19 kwietnia grupa 5 – 6 latków uczestniczyła w VII MIĘDZYPRZEDSZKOLNYM TURNIEJU WIEDZY O BAJKACH I LEGENDACH…, który odbył się w hali sportowej OSIR. Organizatorem turnieju było Przedszkole Miejskie nr 10 ,,Kolorowy Świat”. Głównym celem turnieju było popularyzowanie literatury dziecięcej, zachęcanie do głośnego czytania bajek i legend, integracja dzieci z różnych placówek i dobra zabawa. Wszystkie przedszkola zajęły pierwsze miejsce!!! Gratulacje!!!
Wych.:Ewa Kazimierczak

NASZE SUKCESY !!!

NASZE  SUKCESY !!!
MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS ,,EKO – STATKI”
I MIEJSCE – Jagoda Grabowska
II MIEJSCE – Damian Rozwak, Franek Błaszyk
WYRÓŻNIENIE – Liliana Smolińska, Jonatan Graversen

KONKURS PLASTYCZNY ,, MIŚ PLUSZOWY SERDUSZKOWY”
I MIEJSCE – Liliana Smolińska
II MIEJSCE – Magdalena Sienkiewicz
WYRÓŻNIENIE- Mateusz Niewiadomski, Alan Marek, Lilianna Duchińska, Arina Kalchuk,
                             Aleksandra  Łucyk

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ,, Dlaczego mamy w domach ciepło i dlaczego jest ono dla nas takie ważne?”
WYRÓŻNIENIE – Liliana Smolińska

SZKLNO – PRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ,,Kartka, ozdoba świąteczna bożonarodzeniowa”
I MIEJSCE – Jagoda Grabowska
II MIEJSCE – Liliana Smolińska