2017/2018

„Porwanie świątecznej choinki” 3-4 latki, kl.II, kl. III

Powiększ

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia maluszki z grupy Misiów miały okazję oglądać teatralny spektakl muzyczny, który miał miejsce w ich przedszkolnej sali dn.15 grudnia 2017 r. Autorkami  i realizatorkami tego przedsięwzięcia była pani Olga Ponichtera wraz ze swoją koleżanką. Koncert ten nosił tytuł „Porwanie świątecznej choinki” i opowiadał o przygodach dwójki dzieci próbujących ratować święta przed złą Panią Zimową. Panie w swojej pracy wykorzystały różne, robiące duże wrażenie instrumenty: flet poprzeczny, flet podłużny, klarnet i melodykę. Koncert zorganizowany był w sposób pozwalający na czynny udział w nim dzieci, które miały możliwość grania na instrumentach, wyklaskiwania rytmów, śpiewania kolęd, co sprawiło im dużą radość. W oglądaniu spektaklu brały z nami również dzieci z klasy II oraz klasy III, które zaprosiliśmy w nasze przedszkolne progi. Wszyscy słuchali z wielką uwagą i w skupieniu śledzili losy zimowych bohaterów. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i choinka świąteczna szczęśliwie została uratowana. Przedstawienie bardzo nam się podobało!

I.Lewandowska

.