ODWIEDZINY PANI POLICJANTKI

7 marca odwiedziła przedszkolaków policjantka pani Agnieszka Wojtkiewicz. Poprowadziła dla dzieci zajęcia na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpiecznego zachowania się w kontaktach z obcymi. Starsze dzieci zapoznała z zasadami bezpiecznego korzystania z zasobów internetu.
Zarówno młodsi , jak i starsi z zaciekawieniem słuchali pani policjantki oraz oglądali pokazywane przez nią plansze ilustrujące różne sytuacje  z życia codziennego, jakie mogą zagrażać naszemu bezpieczeństwu. Teraz już wszystkie dzieci z grupy „Żeglarze” oraz z zerówki wiedzą, jak należy zachować się na ulicy,  w drodze do szkoły i do domu oraz w kontaktach z rówieśnikami oraz z obcymi.
Dziękujemy za odwiedziny !

UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA"

Dzieci z grupy 3,4,5-latków „Żeglarze” , jak co roku przyłączyły się do akcji charytatywnej mającej na celu pomoc na rzecz dzieci z Kongo i Indii. Jest to projekt z ramienia działań UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”. Udział polega na uszyciu i wystawieniu na sprzedaż laleczki wg określonego wzoru. Nasza grupa wykonała kilka pięknych laleczek i tym samym wsparła tą szlachetną inicjatywę.

Bale, bale w karnawale

Bale, bale w karnawale! W naszym Przedszkolu, jak co roku odbył się bal karnawałowy. W naszych grupach pojawiły się rzesze przebierańców. Byli piraci, piłkarze, księżniczki, zwierzątka i mnóstwo superbohaterów. Jednak tegoroczny bal nie był zwykłym balem. Stało się tak za sprawą wspaniałych gości, którzy przybyli na naszą zabawę. Było ich aż trzech: Klaun Andzia, Klaun Dziczek i Cukiereczek. Wspaniale zorganizowali zabawy dla najmłodszych - nie zabrakło konkursów, tańców i cudownego śmiechu. Wszyscy bawili się znakomicie. Największą niespodzianką było malowanie buziek naszych dzieciaczków. To tam ustawiła się najdłuższa kolejka oczekujących. Motylki, pieski i wróżki to tylko niektóre z kolorowych malowideł, jakie pojawiły się na twarzach. Przedszkolaki długo wspominały te odwiedziny i mają nadzieję, że nie była to ostatnia wizyta tych świetnych klaunów w naszym Przedszkolu.

WOŚP

W środę 9 stycznia 2019r. mieliśmy przyjemność gościć na koncercie charytatywnym Dzieci Dzieciom, zorganizowanym w Miejskim Domu Kultury na Warszowie. Razem z tamtejszą szkołą i przedszkolem graliśmy dla WOŚP. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody rodzice nas nie zawiedli i wraz ze swoimi pociechami przybyli, aby zapełniać puszki wolontariuszy. Nasze najmłodsze przedszkolaki, razem z przyjaciółmi z zerówki, pięknie zaprezentowały się w dwóch zimowych utworach, które szczególnie wpadły im w ucho. Oprócz tego z przyjemnością wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy występy pozostałych młodych artystów, rodzice wzięli udział w zorganizowanych licytacjach a burczące brzuchy napełniliśmy przepysznymi ciastami.

ŚWIĘTO DRZEWA u „Żeglarzy” i dzieci z zerówki

Z lekkim opóźnieniem, spowodowanym zbyt długo trwającymi ciepłymi dniami tej jesieni, przedszkolaki wreszcie mogły obchodzić Święto Drzewa.
Z tej okazji zaprosiliśmy do naszego przedszkola pana leśnika z Nadleśnictwa Międzyzdroje, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam o swojej pracy a także o tym, jak należy sadzić i pielęgnować drzewa. Uczestniczyliśmy w zorganizowanych przez pana leśnika zajęciach na świeżym powietrzu na zakończenie których wspólnie posadziliśmy 3 małe świerki oraz jarzębinkę.
Pan leśnik miał dla nas miłą niespodziankę – małe, bardzo ciekawe prezenciki. Również odwdzięczyliśmy  się drobnymi, wykonanymi samodzielnie upominkami.
Dziękujemy bardzo za wizytę i z niecierpliwością oczekujemy następnej

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada w sali  grupy „Żeglarze”  zaroiło się od kolorowych, bajecznie ubranych  postaci. To właśnie dzieci z tej grupy przedszkolnej w ten sposób świętowały Dzień Postaci z Bajek
Występowały tutaj piękne królewny i księżniczki, bohaterscy rycerze oraz inni przedstawiciele dzielnego męskiego rodu a także wesołe zwierzaczki. Po zabawach i grach, gdzie chłopcy musieli zdać sprawdzian ze swej odwagi a dziewczynki popisać się pięknym ukłonem, miały miejsce wspólne tańce a później poczęstunek oraz coś dla ochłody