WOŚP

W środę 9 stycznia 2019r. mieliśmy przyjemność gościć na koncercie charytatywnym Dzieci Dzieciom, zorganizowanym w Miejskim Domu Kultury na Warszowie. Razem z tamtejszą szkołą i przedszkolem graliśmy dla WOŚP. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody rodzice nas nie zawiedli i wraz ze swoimi pociechami przybyli, aby zapełniać puszki wolontariuszy. Nasze najmłodsze przedszkolaki, razem z przyjaciółmi z zerówki, pięknie zaprezentowały się w dwóch zimowych utworach, które szczególnie wpadły im w ucho. Oprócz tego z przyjemnością wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy występy pozostałych młodych artystów, rodzice wzięli udział w zorganizowanych licytacjach a burczące brzuchy napełniliśmy przepysznymi ciastami.

ŚWIĘTO DRZEWA u „Żeglarzy” i dzieci z zerówki

Z lekkim opóźnieniem, spowodowanym zbyt długo trwającymi ciepłymi dniami tej jesieni, przedszkolaki wreszcie mogły obchodzić Święto Drzewa.
Z tej okazji zaprosiliśmy do naszego przedszkola pana leśnika z Nadleśnictwa Międzyzdroje, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam o swojej pracy a także o tym, jak należy sadzić i pielęgnować drzewa. Uczestniczyliśmy w zorganizowanych przez pana leśnika zajęciach na świeżym powietrzu na zakończenie których wspólnie posadziliśmy 3 małe świerki oraz jarzębinkę.
Pan leśnik miał dla nas miłą niespodziankę – małe, bardzo ciekawe prezenciki. Również odwdzięczyliśmy  się drobnymi, wykonanymi samodzielnie upominkami.
Dziękujemy bardzo za wizytę i z niecierpliwością oczekujemy następnej

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada w sali  grupy „Żeglarze”  zaroiło się od kolorowych, bajecznie ubranych  postaci. To właśnie dzieci z tej grupy przedszkolnej w ten sposób świętowały Dzień Postaci z Bajek
Występowały tutaj piękne królewny i księżniczki, bohaterscy rycerze oraz inni przedstawiciele dzielnego męskiego rodu a także wesołe zwierzaczki. Po zabawach i grach, gdzie chłopcy musieli zdać sprawdzian ze swej odwagi a dziewczynki popisać się pięknym ukłonem, miały miejsce wspólne tańce a później poczęstunek oraz coś dla ochłody

Dzień Morza

W tym dniu przedszkolaki z grupy 3,4,5-latków zgłębiały wiedzę na temat morza i jego tajemnic. Zapoznawały się z różnymi morskimi skarbami, podziwiały muszle i różne pamiątki morski przyniesione przez swoich kolegów i koleżanki, słuchały szumu morza zamkniętego w wielkiej muszli. Wiedzą już co znaczą różne związane z morzem słowa, znają nazwy morskich statków i ludzi na nich pracujących. W tym dniu gościliśmy również osobę reprezentującą zawód rybaka- dziadziusia jednej z dziewczynek. Nasz gość był bardzo miły, w interesujący sposób opowiadał o swojej pracy, podzielił się z nami różnymi ciekawostkami, pokazał nam także różne ciekawe przedmioty związane z jego pracą. Dziękujemy bardzo za wizytę i poświęcony nam czas

DZIEŃ ZWIERZĄT

Z okazji Dnia Zwierząt dzieci z grupy 3,4,5-latków zostały poproszone o przyniesienie do przedszkola akcesoriów i różnych dowolnych przedmiotów związanych z ich ulubionym zwierzątkiem, które posiadają lub chcieliby mieć. Dzięki  temu dowiedzieliśmy się wiele rzeczy o podopiecznych naszych przedszkolaków. Dzieci przyniosły także różne ciekawe książki, które wspólnie oglądaliśmy i omawialiśmy. Przy tej okazji nie zapomnieliśmy również wspomnieć o ważnych zasadach bezpieczeństwa, które należy przestrzegać w kontaktach ze zwierzętami, odegraliśmy sobie różne scenki sytuacyjne, które przemówiły nam do wyobraźni.
Na koniec tych zajęć bawiliśmy się w różne zabawy związane ze zwierzętami. Było przy tym dużo śmiechu
W tym dniu udało nam się również wybrać na spacer przy pięknej jesiennej pogodzie, podziwiać przyrodę i obserwować zachodzące w niej zmiany.

DZIEŃ CHŁOPAKA

Chłopcy z grupy 3,4,5-latków obchodzili swoje święto, które zorganizowały im dziewczynki oraz panie nauczycielki przy pomocy rodziców. Nasi chłopcy mieli przygotowane w tym dniu różne zadania, którym musieli sprostać, aby otrzymać tytuł Super Chłopaka. Wykazali się przy tym inteligencją, pomysłowością oraz sprawnością fizyczną. Na zakończenie wszyscy świetnie się bawili przy wesołej , tanecznej muzyce. Kto zgłodniał po tej wyczerpującej zabawie mógł liczyć na pyszny poczęstunek przygotowany przez nasze kochane Mamusie oraz smaczny soczek