Przedszkole - wydarzenia - 2016/2017

Koniec roku przedszkolnego 2016/2017

W dniu 30.06.2017 r. zakończyliśmy w naszym przedszkolu rok szkolny 2016/2017. Podczas uroczystości dzieci podziękowały za edukację pięknym przedstawieniem. Starsze dzieci  z grupy 5 i 6-letków pożegnały przedszkole, a młodsze pożegnały starszaków życząc im wielu sukcesów w szkole. Przedszkolaki zaprezentowały swój program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Wiele wzruszeń i trochę łez wycisnęła rzewna piosenka „Przedszkola czas już minął”. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a zaproszeni goście i  rodzice docenili ich występ gromkimi brawami. Po zakończeniu występów głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Hamadyk dziękując dzieciom za występy i ich rodzicom za cały rok współpracy z przedszkolem, najbardziej zaangażowani rodzice otrzymali dyplomy. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola lub oddziału przedszkolnego wraz z upominkami- książkami zakupionymi  przez Radę Rodziców.

Dzieciom kończącym przedszkole życzymy samych sukcesów w szkole, a wszystkim przedszkolakom wspaniałych i udanych WAKACJI!!!

A. Zielińska; M. Chorążewicz; I. Lewandowska

Z policją za pan brat

W dn. 28 czerwca 2017 r. nasze przedszkole odwiedziła policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Przeprowadziła prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe tj. 112 i 997.
Policjantka uświadomiła przedszkolaki o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą. Na zakończenie spotkania, pani obdarowała dzieci upominkami w postaci odblasków. Spotkanie z naszymi wychowankami przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Od dzisiaj każdy przedszkolak już wie, ze policjant może być przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą.

A.Zielińska; M.Chorążewicz

Grillek

22 czerwca „zerówkowicze” postanowili przywitać lato. Udali się do p. Piotra z wielką prośbą, aby rozpalił w tym dniu grilla, ponieważ wszyscy mieli niepohamowaną ochotę na pyszną kiełbaskę. W wyśmienitym towarzystwie, przy dobrej zabawie zajadaliśmy się smakołykami i zaklinaliśmy lato-żeby było upalne w tym roku

A Zielińska

WOPR w "zerówce"

19 czerwca grupę 5-6-latków odwiedzili ratownicy z WOPR-u z kolejnym etapem projektu “Ratujemy i uczymy ratować”  współfinansowanego przez Gminę Miasto Świnoujście w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Ich zadaniem było obudzić ukrytych w dzieciach bohaterów i pokazać jak niewiele trzeba, aby uratować ludzkie życie. Z pomocą ratowników przedszkolaki uczyły się, pod jaki numer alarmowy należy zatelefonować i w jaki sposób prawidłowo wezwać pomoc. Ponadto ćwiczyli wykonywanie ucisków klatki piersiowej oraz wdechów ratowniczych u osoby, u której stwierdzili brak oddechu, doskonale poradziły sobie z układaniem swoich kolegów w pozycji bezpiecznej. Dzieci były bardzo zainteresowane i z uwagą słuchały swoich starszych kolegów.

A.Zielińska

Z wizytą w bibliotece szkolnej

W środę 14 czerwca 5-6-latki odwiedziły szkolną bibliotekę. Pani Lila pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika, poznały zasady wypożyczania książek oraz zachowania się w bibliotece. Dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.

A. Zielińska

Szanteczki i zabawa to super sprawa!

Po raz kolejny nasz Zespół Szkolno – Przedszkolny był organizatorem imprezy dla świnoujskich sześciolatków pt.” Szanteczki i zabawa to super sprawa!”. Przedszkolaki w tym roku bawiły się wspólnie już po raz piąty! Dzieci brały udział w morskich konkurencjach sprawnościowych, m.in. karmiły rekiny, sprzątały pokład, płynęły na deskach windsurfingowych, zbierały skarby. Przedszkolaki genialnie śpiewały także wybrane przez siebie szanty oraz wykonywały wesołe zadania muzyczno – ruchowe, nawet w języku angielskim! Ponad 150 przedszkolaków pięknie prezentowało się w marynistycznych strojach oraz wspaniale bawiło się w oprawie dekoracji morskich głębin. Był to dzień radosnych zabaw, śpiewów, a także piękna lekcja o żeglarstwie i morzu. Turniej przygotowały i prowadziły: Katarzyna Hamadyk, Iwona Strąk, Anna Smolińska, Renata Patecka i Agnieszka Gąsiewska.

Oprac.: Agnieszka Gąsiewska