Strona główna | Komunikaty

Wyprawka szkolna dla pierwszoklasisty Rok szkolny 2020/2021

Szanowni Rodzice!

Pociechy Wasze od września tego roku rozpoczną naukę w klasie I. Oprócz podręczników i ćwiczeń do edukacji wczesnoszkolnej , które finansuje Rząd, uczeń klasy pierwszej powinien zostać wyposażony w następujące przybory szkolne:

• zeszyty: 1 w trzy linie , 1 w kratkę (16-kartkowe ) i 1 w kratkę (32-kartkowy) do korespondencji,
  • ołówki najlepiej trójkątne o średniej twardości ( HB) , gumka, temperówka,
  • nożyczki, linijka,
  • kredki ołówkowe i świecowe np. typu Bambino,
  • małe farby plakatowe i akwarelowe, pojemnik na wodę,
  • pędzel: mały, średni i duży,
  • bloki rysunkowe A4 i A3: biały i kolorowy,
  • bloki techniczne A4 i A3: biały i kolorowy,
  • klej biurowy,
  • plastelina,
  • papier kolorowy zwykły ( wycinanka),
  • bibuła kolorowa,
  • 2 teczki na prace uczniów,
  • strój sportowy ( biała koszulka, granatowe lub czarne spodenki, białe skarpetki, obuwie sportowe, podpisany worek gimnastyczny),
  • obuwie zamienne ( podpisane),
Podręczniki, które rodzice kupują samodzielnie:
  • Podręcznik do Religi dla kl.1 ,, Pan Bóg jest naszym Ojcem” (2 części). Red. ks. dr P. Płaczek. Wyd. św. Wojciecha Poznań

Proszę również zrobić dziecku zdjęcie legitymacyjne ( do 19 września br), które będzie potrzebne do wyrobienia legitymacji szkolnej.

Ewa Kowalewska