22.04.2026
Żonkile 2026
Uczniowie klas 1–3 naszej szkoły wzięli udział w społeczno-edukacyjnej akcji „Żonkile 2026”, upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim #AkcjaŻonkile. W ramach zajęć dzieci poznały historię tego wydarzenia w sposób dostosowany do ich wieku oraz wykonały symboliczne papierowe żonkile – znak pamięci, szacunku i solidarności. Dodatkowo uczniowie mieli okazję zapoznać się z wybranym opowiadaniem przygotowanym specjalnie dla najmłodszych uczestników akcji, m.in. autorstwa Pawła Beręsewicza, Rafała Witka czy Zofii Staneckiej. Teksty te poruszały ważne tematy w sposób przystępny i pełen wrażliwości, pomagając dzieciom lepiej zrozumieć znaczenie pamięci oraz empatii wobec innych.
Udział w akcji był dla uczniów cenną lekcją historii, wrażliwości i kształtowania postaw obywatelskich.

