Strona główna | projekt-unijny

Zakończenie projektu Projekt „Pomorze Zachodnie - Wsparcie Psychologiczno-Pedagogiczne” 7.7 RPO WZ 2014-2020

Wartość projektu: 249 343,92 zł
Kwota dofinansowania: 235 630,00 zł
Okres realizacji projektu: 10.2021 r. – 01.2023 r.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działania 7.7 Wdrożenie programów wczesnego wykrywania wad rozwojowych i rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami oraz zagrożonych niepełnosprawnością oraz przedsięwzięć związanych z walką i zapobieganiem COVID-19 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020, typ projektu 2f grantowego dla jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek organizacyjnych na finansowanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów – z uwagi na zwiększone zapotrzebowanie w tym zakresie wynikające z pandemii COVID-19.

Celem projektu było wsparcie psychologiczno-pedagogiczne dla uczniów uczęszczających do świnoujskich szkół i placówek prowadzonych przez Gminę Miasto Świnoujście. Pandemia wymusiła zmianę formy kształcenia uczniów w szkole. Widoczne są już, niestety, tego negatywne skutki: pogorszenie kondycji psychicznej uczniów, zaburzenia nastroju, niski poziom samooceny, zmęczenie, apatia, problemy w kontaktach bezpośrednich pomiędzy rówieśnikami.

Uczniowie korzystali z zajęć:

1. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki
  2. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego
  3. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z jęz. niemieckiego
  4. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z j. angielskiego
  5. Zajęcia rozwijające uzdolnienia z matematyki
  6. Zajęcia rozwijające uzdolnienia z języka polskiego
  7. Zajęcia rozwijające uzdolnienia z języka niemieckiego
  8. Zajęcia rozwijające uzdolnienia z chemii
  9. Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne
  10. Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne
  11. Zajęcia rozwijające umiejętności uczenia się
  12. Warsztaty kaligraficzne
  13. Porady i konsultacje

Zajęcia umożliwiły udzielenie uczniom profesjonalnego wsparcia psychologiczno-pedagogicznego oraz minimalizację negatywnych skutków związanych z pandemią COVID 19.

Projekt unijny Projekt „Pomorze Zachodnie - Wsparcie Psychologiczno-Pedagogiczne” 7.7 RPO WZ 2014-2020

„Pomorze Zachodnie – Wsparcie Psychologiczno-Pedagogiczne” - projekt realizowany w ramach Działania 7.7 RPO WZ 2014-2020, a dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest częścią szerokiego pakietu działań antycovidowych, realizowanych w naszym regionie z inicjatywy Województwa Zachodniopomorskiego. W ramach projektu oferujemy uczniom naszej szkoły udział w dodatkowych zajęciach z poszczególnych przedmiotów oraz zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Projekt unijny Indywidualizacja procesu nauczania w Gminie Miasto Świnoujście RPZP.08.03.00-32-K024/17-00

Przystąpiliśmy do projektu „Indywidualizacja procesu nauczania w Gminie Miasto Świnoujście” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, Działanie 8.3 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego

Ze względu na częste zmiany w planie, harmonogram zajęć dostępny jest w sekretariacie szkoły.