Strona główna | dla-rodzicow

Wyprawka szkolna dla pierwszoklasisty Rok szkolny 2024/2025

Zakup przyborów szkolnych może być nie tylko doskonałą zabawą dla przyszłego ucznia, ale i jego motywacją do nauki.

• Przezroczyste pudełko plastikowe 20 x 40 cm
  • Plecak (lekki, usztywniony, który posłuży dziecku przez najbliższe 3 lata);
  • Piórnik (a w nim niezbędne wyposażenie: 3 ołówki trójkątne HB lub B, kolorowe kredki ołówkowe odpowiedniej grubości 12 kolorów, miękka gumka, temperówka z pojemniczkiem, klej w sztyfcie, nożyczki z zaokrąglonym czubkiem, linijka z wyraźnie zaznaczoną skalą od 0 do 20 cm);
  • Materiały dodatkowe (karteczki samoprzylepne do zaznaczania, okładki na podręczniki i ćwiczenia, chusteczki higieniczne w kartoniku i nawilżane, ryza białego papieru ksero, zawieszka do kluczyka, mały plecaczek na wyjścia, śniadaniówka, bidon);
  • Zeszyty (3 zeszyty 16 – kartkowe w cienkie kolorowe linie (w 3 linie), 3 zeszyty 16 – kartkowe w kratkę);
  • Teczki A4 (2 teczki na gumkę podpisane – z przeznaczeniem na prace plastyczne oraz ważne dokumenty: druki i prace do wglądu dla rodziców);
  • Teczka z materiałami plastycznymi (duża i sztywna do pozostawienia w klasie, „teczka z rączką”), a w niej:
    • 2 bloki techniczne: biały i kolorowy, format A3, A4;
    • 2 bloki rysunkowe: biały i kolorowy, format A3, A4;
    • zeszyt papierów kolorowych A4;
    • plastelina elastyczna, łatwo ugniatająca się 12 kolorów;
    • kredki Bambino;
    • flamastry
    • farby akwarelowe, farby plakatowe 12 kolorów + kubek+ 3 szt. pędzli różnej grubości;
    • kolorowa bibuła (5 kolorów);
    • 2-3 kleje w sztyfcie.
  • Strój gimnastyczny (w podpisanym worku gimnastycznym: biała koszulka oraz granatowe lub czarne spodenki, skarpetki, obuwie na zmianę z jasną, gumową podeszwą).Wszystkie rzeczy powinny być podpisane.
  • Obuwie zmienne (do poruszania się po budynku szkoły z jasną podeszwą - podpisane).
  • Strój galowy (na uroczystości szkolne: biała bluzka/koszula, granatowa lub czarna spódniczka/spodnie).

WYPRAWKĘ PIERWSZOKLASISTY należy przynieść do klasy w pierwszym tygodniu nauki.

PODRĘCZNIKI i ĆWICZENIA uczniowie otrzymają w szkole BEZPŁATNIE w pierwszym tygodniu nauki.

Wyjątek stanowić będzie podręcznik i ćwiczenia do RELIGII, w który swoje dzieci zaopatrują rodzice:
- Pan Bóg jest naszym Ojcem, część 1 i 2 (redaktor ks. dr Paweł Płaczek; Wydawnictwo św. Wojciech, Poznań)

Prosimy o czytelne podpisanie podręczników i zeszytów, a także wszystkich przyborów i materiałów należących do dziecka.